Тунис е последният 1/4-финалист в Купата на африканските нации. Картагенските

...

Тунис се класира за 1/4-финалите след дузпи

Тунис е последният 1/4-финалист в Купата на африканските народи. " Картагенските орли " победиха Гана с дузпи, откакто в постоянното време мачът приключи 1:1. Така в спор за топ 4 Тунис ще се изправи против Мадагаскар.

Двата отбора играха на приливи и отливи. В 17-ата минута се откри добра опция пред Гана. Нуху Касим се извиси, с цел да засече топката в дребното наказателно поле след ъгловия удар. Той я насочи добре, само че тя срещна лявата греда и рикошира от нея встрани. Минута по-късно Андре Аю стреля към вратата, само че стражът на Тунис направи впечатляващо избавяне.

Ганайците продължиха да бъдат по-активни на терена, и в 43-ата минута Томас се разписа, само че попадението му бе анулирано.

През второто полувреме " Картагенските орли " излязоха като преобразени и след няколко положителни офанзиви Хениси вкара прекрасен гол от воле за 1:0.

Ганайците не се предадоха и бяха възнаградени в добавеното време, когато Рами Бедуи си вкара злополучен автогол за 1:1.

В двете продължения обстановката на терена не се промени. При дузпите футболистите на Тунис бяха безгрешни, за разлика от тези и Гана.

Четвъртфиналните конфликти са в сряда и четвъртък. Мачове ще бъдат излъчени онлайн по RING и на Voyo.bg.