Тулуза и Монако направиха зрелищно равенство 3:3 в среща от

...

Монако изпусна аванс от два гол и титлата вече е мираж

Тулуза и Монако направиха зрелищно тъждество 3:3 в среща от 27-ия кръг във френското състезание. Рони Лопеш откри резултата в 8-ата минута след подаване на Балде Кейта, който водеше офанзивата на Монако в отсъствието на Радамел Фалкао. Тулуза обаче изравни резултата в 24-ата минута посредством Сангаре. Той засече центриране отляво на Сила.

Веднага след подновяването на играта гостите стигнаха до нов гол дело на Рони Лопеш. Португалецът приключи със яростен шут многоходова офанзива. В 72-ата минута резервата Стеван Йоветич с технично осъществяване вкара нов гол за Монако. Тулуза обаче не се съобщи и в 78-ата минута понижи резултата, откакто Анди Делор се разписа от дузпа. Драматичната развръзка пристигна три минути преди края, когато Делор центрира отдясно и Яя Саного майсторски прати топката в мрежата на Субашич за крайното 3:3.

Монако заема втората позиция във краткотрайното класиране с актив от 57 точки, което е на 11 и мач повече от водача Пари Сен Жермен. Тулуза пък е 16-ти в Лига 1 с 28 пункта. Лига 1 27 кръг, събота 24 февруари  Тулуза 3:3краен резулат  Монако