ЦСКА стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на

...

Късен гол на Ахмедов измъкна ЦСКА във Велико Търново

ЦСКА стигна единствено до тъждество 2:2 при гостуването си на последния " Етър " в мач от осмия кръг на родния футболен шампионат. " Армейците " губеха с 0:2, само че си потеглиха с точка от Велико Търново с помощта на Тиаго и златната запаса Ахмед Ахмедов.

Треньорът на " армейците " Стамен Белчев бе направил промени в състава си, защото дуелът идва единствено три дни след успеха с 3:1 против " Базел " в Швейцария и класирането за груповата фаза на Лига Европа. Днес обаче отвън състава остана голмайсторът на " алените " Али Соу, който е свързван с трансфер във френския първокласен " Дижон ".

Домакините поведоха в 12', когато Милчо Ангелов бе прецизен от дузпа, а в 45' Ферейра удвои задатъка на " болярите ". " Червените " понижиха изоставането си в 62' посредством Тиаго Родригеш. Във втората минута от добавеното време " Етър " остана с 10 души откакто Яни Пехливанов бе изпъден с втори жълт картон. ЦСКА се възползва и златната запаса Ахмедов изравни малко по-късно.

С равенството на ст. " Ивайло " ЦСКА събра 13 точки и заема четвъртото място във краткотрайното класиране. " Етър ", за който това е първа точка от началото на акция, остава на дъното.

В деветия кръг, след паузата поради мачовете на националните тимове, ЦСКА приема " Берое ", до момента в който " Етър " гостува на " Ботев " Пловдив.

" Етър ": 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра (88 - 10. Свилен Щерев), 44. Божидар Кацаров (87 - Франциско Трухияно), 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов - к, 16. Стелиян Добрев (73 - 71. Даниел Пехливанов)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (57. - Амос Юга), 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре (57 - 23. Ахмед Ахмедов), 14. Жул Кейта (45 - 30. Георги Йомов), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригеш, 26. Валентин Антов - к, 28. Пламен Гълъбов (70 - 15. Тибо Вион), 9. Томи Юрич (70 - 10. Стефано Белтраме)
Източник: btvnovinite.bg