ЦСКА постигна ключова победа в битката за второто място във

...

ЦСКА нанесе първа домакинска загуба на Бакан в НБЛ

ЦСКА реализира основна победа в борбата за второто място във краткотрайното класиране на НБЛ. В доста оспорван и изпълнен с обрати мач, „ алените “ надделяха Балкан с 95:86 и нанасяйки първо проваляне на противника си в „ Арена Ботевград “ през този сезон. Гостите бяха водени от Даниел Клечков поради наказване на Росен Барчовски.

След този дуел ЦСКА излезе еднолично втори с баланс 7-3, а в идващия кръг приема Берое. Балкан пък се изравни със Спартак с 6-4, като ще гостува на Академик, само че преди този момент има мач вкъщи с Порто от втория стадий на ФИБА Къп.

Гостите от София поведоха с 7 точки след началните 10 минути, а Балкан съумя да обърне до 44:43 в своя на изгода в края на първото полувреме. Ботевградчани задържа задатъка си до 70:66 преди последния интервал, а при оставащи 5 минути резултатът бе еднакъв – 82:82. До края на срещата баскетболистите на ЦСКА измъкнаха победа, която ги изкачи на второ място във краткотрайното класиране в НБЛ.

Георги Боянов бе най-резултатен за „ алените “ с 27 точки, 7 битки и 3 асистенции, Кейлъб Уесън се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 21 точки, 10 битки и 4 асистенции, а Брандън Йънг добави 19 точки, 7 битки и 5 асистенции.

За домакините Димитър Димитров се отличи с 24 точки, 4 битки и 3 асистенции. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg