ЦСКА 1948 записа победа с 2:0 при визитата си на

...

ЦСКА 1948 загря за Левски с успех над Арис

ЦСКА 1948 записа победа с 2:0 при визитата си на Арис на стадион „ Македоникос “ в Солун в другарски мач.

Това бе последна контролна среща за тима на Атанас Рибарски, който употребява цели 22 футболисти против гръцкия отбор.

В 16-ата минута Георги Русев проби отдясно и центрира за Антонио Вутов, който не съумя да нанесе добър удар и изкара топката в навън.

Пет минути по-късно дебютантът Талис навлезе в наказателното поле и даде подаване на Русев, той стреля от придвижване, само че над вратата.

В 28-ата минута Владимир Дарида получи пас в наказателното поле и стреля, само че след рикошет топката закупи рискова траектория, само че излезе над вратата на Ганев.

Второто полувреме стартира стремително за ЦСКА 1948. В 49-ата минута влезлият от пейката Стоян Стоичков се възползва от недоразумение сред двама играчи в жълто-черни екипи и лиши топката, нанесе удар от към 20-ина метра, вратарят Куеста не се намеси безапелационно и кълбото влезе се оплете в мрежата му за 0:1.

Десет минути по-късно ЦСКА 1948 осъществя и второ попадение. Том Рапнуи направи добър пробив отляво, видя забравения от отбраната на Арис Георги Русев, който незабавно нанесе удар, който откри вратата на Хулиан Куеста за повторно.

В 77-ата минута Джурашек нанесе удар от границата на наказателното поле, който рикошира в защитник в алено и излезе в корнер, а бранителите на българския отбор се оправиха при последвалото центриране. Две минути по-късно Даниел Наумов реагира ослепително при удар с глава на Панагидис.

В добавеното време на срещата Фаторе получи подаване отляво и стреля от придвижване, само че не откри очертанията на вратата на Наумов.

Арис – ЦСКА 1948 0:2

0:1 Стоян Стоичков 49
0:2 Георги Русев 59`

Състави:

Арис Солун (4-3-3) : 23. Хулиан Куеста – 22. Моузес Одубаджо, 14. Якуб Брабец, 4. Фабиано, 3. Франко Ферари - 77. Михалис Панагидис, 5. Лукас Руп, 16. Владимир Дарида - 17. Луис Палма, 9. Андре Грей, 11. Кике Саверио

ЦСКА 1948 (4-2-3-1) : 33. Генадий Ганев (46` 29. Даниел Наумов) – 24. Ерденис Гурища (6. Пиер-Даниел Нгуида), 87. Симеон Петров (46` 23. Емил Виячки), 5. Елитон (46` 30. Стефан Цонков), 4. Мики Орачев (46` 31. Том Рапнуи)– 18. Ивайло Чочев (46` 28. Неделко Пишчевич), 21. Емил Ценов (63` 22. Реян Даскалов -  К )– 10. Георги Русев ( К  / 46-63`) (63` 27. Мариян Тонев), 7. Талис (46` 13. Стоян Стоичков), 99. Радослав Кирилов ( К ) (46` 8. Педриньо) – 20. Антонио Вутов (46` Валентин Йосков)
Източник: novsport.com