ЦСКА 1948 победи Пирин Благоевград с 4:0 в приятелски мач,

...

ЦСКА 1948 победи Пирин без проблеми в контрола

ЦСКА 1948 победи Пирин Благоевград с 4:0 в другарски мач, игран на стадион " Летище ". Попаденията осъществиха Бирсент Карагарен, Педриньо, Радослав Кирилов и Видар Кяртансон, като " алените " не срещнаха опозиция от " орлетата ".

Преди началото на дуела имаше минута безмълвие в памет на хората, които изгубиха животите си на Южното Черноморие.

На трибуните бяха оперативният шеф на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов, както и финансовият покровител Цветомир Найденов, който дойде на почивката сред двете полувремена. Любопитно бе и наличието на някогашния състезател на ЦСКА, Ботев Пловдив, Лудогорец и Берое Абел Анисе.

В осмата минута Бирсент Карагарен получи извеждащ пас в наказателното поле и се озова на стрелкова позиция, като преодоля Марио Кирев за 1:0. В 13-ата минута Радослав Кирилов проби чудесно отляво и нанесе удар в горния ляв ъгъл, само че Кирев мазета. В 32-рата минута Антонио Вутов опитва шанса си от отдалеченост, само че вратарят улови без проблеми.

Две минути след началото на втората част Педриньо засече с глава центриране от корнер, само че ударът му срещна горната греда. В 56-ата минута ЦСКА 1948 означи второ попадение. Педриньо извърши точно директен свободен удар към десния ъгъл и оплете топката в мрежата.

Час игра след началото Пирин сътвори първото си рисково нахлуване, което приключи с удар на Юго Комано в ръцете на Генадий Ганев.В 79-ата минута Радослав Кирилов осъществя дузпа, която самичък си завоюва, откакто бе фаулиран от Христо Попадийн.

В 84-ата минута гол на Карагарен не бе приет, защото преди паса към него топката бе напуснала рамките на терена. Три минути по-късно Ради Кирилов нацели десния непряк дирек от непосредствена непосредственост.

В последната минута от постоянното време ЦСКА 1948 осъществя четвърто попадение. Карагарен проби добре отдясно и Видар Кяртансон засече на празна врата за крайното 4:0. След паузата за национални тимове за ЦСКА 1948 следва посещение на ЦСКА на стадион „ Българска войска “ в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Пирин пък гостува на Левски на „ Георги Аспарухов “ идващия петък в отсрочен мач.
Източник: novsport.com