ЦСКА 1948 нанесе сериозен удар на един от основните си

...

Голяма крачка на ЦСКА 1948 към Втора лига - “червените” бият основен конкурент пред 2000 зрители в Пазарджик

ЦСКА 1948 нанесе сериозен удар на един от главните си съперници в Трета лига - Хебър, побеждавайки го с 2:0 като посетител пред 2000 фенове в Пазарджик. Почти през целия дуел алените бяха по-добрият отбор и попаденията на Йоан Маринов и Веселин Васев бяха най-малкото, с което се отърваха домакините.

Срещата стартира равностойно и през първия половин час, като в някои моменти футболистите на Хебър успяваха да наложат известно превъзходство. Постепенно ЦСКА 1948 взе самодейността и в 36-ата минута откри резултата. Тогава Гъргоров изведе Хаджииванов отляво, той от своя страна центрира рисково по земя, бранителите в зелено не се оправиха добре, юношата на ЦСКА Йоан Маринов се възползва от грешката и на празна врата не сбърка.

Хебър отговори с добра офанзива през центъра на терена, която приключи с шут над напречната греда. В 39-ата минута пазарджиклии сътвориха най-чистото си състояние. Васил Геров стреля с глава след центриране от корнер, само че около дясната греда.

Минута по-късно ЦСКА 1948 реализира доста добра офанзива отляво, само че изстрелът на Маринов бе блокиран. Последва добавка на Томислав Павлов, който като по знамение не се озова в мрежата на домакините за повторно, профучавайки на сантиметри около дясната греда.

След почивката играчите на Хебър сякаш отпаднаха физически и започнаха да отстъпват на своя съперник. В 50-ата минута неточност на вратаря на Хебър разреши на трима от гостите да излязат против двама защитинци в зелено. Последва пас към Хаджиниколов, който вместо да напредне самичък против вратаря, намерения, че е в засада, и спря да играе.

Само пет минути по-късно Гущеров стреля рисково от фаул, вратарят мазета, само че Йоан Маринов не уцели при добавката празната врата.

В 57-ата минута и Хебър сподели зъби, когато добра офанзива отдясно приключи с чудесно прострелно центриране, само че никой не съумя да го засече.

Така се стигна до 78-ата минута, в която срещата завърши. Отличен пас на Хаджииванов откри резервата Веселин Васев, който с обмислен диагонален шут повиши на 2:0.

До края на срещата алените можеха да разгромят Хебър, само че първо Дебърлиев мазета в корнер рисков удар с глава на Спас Спасов, а след това шут на Томислав Павлов профуча на сантиметри около вратата.

ХЕБЪР - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Йоан Маринов 29
0:2 Веселин Васев 78

ХЕБЪР: 12. Петър Добърлиев, 2. Васил Геров, 3. Димитър Мичков, 6. Мурад Ибраим, 23. Цветан Йорданов, 24. Цветомир Тонев, 5. Атанас Велев, 25. Никола Иванов, 10. Ангел Лачков, 8. Теодор Стефанов, 4. Георги Стефанов

ЦСКА 1948: 96. Сайков, 27. Кикарин, 6. Котев, 25. Петров, 3. Стоянов, 10. Павлов, 7. Иванов, 17. Маринов (62-Васев), 23. Гъргоров (88-Спасов), 99. Гущеров (79-Стефанов), 77. Хаджиниколов

фотография: Иван Йочев, Sportal.bg