ЦИК обяви имената на депутатите в 48-ото Народно събрание
Централната изборна комисия разгласи поименно определените 240 народни представители в 48-ото Народно заседание, което президентът се чака да свика идната седмица.
ЦИК разгласи преференциите, получени от всеки един от претендентите за народни представители в изборите за Народно заседание, създадени на 2 октомври, по многомандатни изборни региони и по кандидатски листи.
28 са кандидат-депутатите, определени в два многомандатни региона. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов подаде към този момент заявление, с което отхвърля да е народен представител. Николай Събев от " Продължаваме промяната " също отхвърли да бъде народен представител.
Корнелия Нинова пък ще е ръководител на парламентарната група на Българска социалистическа партия.
Постъпили са заявки от народни представители по член 299, ал. 1 от Изборния кодекс, както следва:
от Мустафа Сали Карадайъ, …, с вх. № НС-22-478 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Тридесети избирателен регион – Шуменски;от Станислав Димитров Анастасов, …, с вх. № НС-22-480 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Единадесети избирателен регион – Ловешки;от Цветан Иванов Енчев, …, с вх. № НС-22-482 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Шести избирателен регион – Врачански;от Делян Славчев Пеевски, …, с вх. № НС-22-486 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Първи избирателен регион – Благоевградски;от Йордан Кирилов Цонев, …, с вх. № НС-22-488 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Четвърти избирателен регион – Великотърновски;от Халил Реджепов Летифов, …, с вх. № НС-22-489 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Двадесет и седми избирателен регион – Старозагорски;от Иво Георгиев Русчев, …, с вх. № НС-22-470 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Александър Димитров Арангелов, …, с вх. № НС-22-471 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и шести избирателен регион – Софийски;от Костадин Тодоров Костадинов, …, с вх. № НС-22-472 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Петър Николаев Петров, …, с вх. № НС-22-473 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Дванадесети избирателен регион – Монтана;от Цончо Томов Ганев, …, с вх. № НС-22-474 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ във Втори избирателен регион – Бургаски;от Стоян Николов Таслаков, …, с вх. № НС-22-476 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Седемнадесети избирателен регион – Пловдивски;от Александър Димитров Арангелов, …, с вх. № НС-22-471 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и шести избирателен регион – Софийски;от Виолета Колева Комитова, …, с вх. № НС-22-504 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на Политическа партия „ БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД “ във Втори избирателен регион – Бургаски;от Стефан Динчев Янев, …, с вх. № НС-22-505 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД “ в Двадесет и четвърти избирателен регион – София;от Ивайло Николаев Мирчев, …, с вх. № НС-22-503 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Осемнадесети избирателен регион – Разградски;от Елисавета Димитрова Белобрадова, …, с вх. № НС-22-502 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и трети избирателен регион – София;от Надежда Георгиева Йорданова, …, с вх. № НС-22-501 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и трети избирателен регион – София;от Христо Любомиров Иванов, …, с вх. № НС-22-500 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Шестнадесети избирателен регион – Пловдив;от Иван Валентинов Иванов, …, с вх. № НС-22-497 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Деветнадесети избирателен регион – Русенски;от Кристиан Иванов Вигенин, …, с вх. № НС-22-498 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Тридесет и първи избирателен регион – Ямболски;от Корнелия Петрова Нинова, …, с вх. № НС-22-499 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Николай Денков Денков, …, с вх. № НС-22-508 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Тридесети избирателен регион – Шуменски;от Асен Васков Василев, …, с вх. № НС-22-507 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Двадесет и девети избирателен регион – Хасковски;от Росен Добрев Костурков, …, с вх. № НС-22-506 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Седемнадесети избирателен регион – Пловдивски;от Красимир Георгиев Вълчев, …, с вх. № НС-22-494 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Двадесет и седми избирателен регион – Старозагорски;от Радомир Петров Чолаков, …, с вх. № НС-22-495 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Шестнадесети избирателен регион – Пловдив;от Десислава Вълчева Атанасова, …, с вх. № НС-22-496 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Деветнадесети избирателен регион – Русенски.
Като съобрази гореизложеното, както и като взе поради Решение № 1547-НС от 5 октомври 2022 година, Решение № 1560-НС, Решение № 1561-НС от 6 октомври 2022 година, Решение № 1562-НС и Решение № 1563-НС от 7 октомври 2022 година и на съображение член 57, алинея 1, т. 1, чл. 247, алинея 1, т. 4 и т. 5, член 300, алинея 2, чл. 299, алинея 1 и алинея 3 и чл. 298 от Изборния кодекс и Централната изборна комисия
Р Е Ш И:
Обявява за определени за народни представители в Четиридесет и осмото Народно заседание по изборни региони и кандидатски листи:
Първи избирателен регион - Благоевградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Делян Славчев Пеевски
2
103
Елхан Мехмедов Кълков
9. Продължаваме Промяната
1
101
Андрей Атанасов Гюров
2
102
Владимир Славев Табутов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Цвета Валентинова Рангелова
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Надежда Данаилова Самарджиева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Росен Димитров Желязков
2
122
Стефан Апостолов Апостолов
3
103
Костадин Томов Стойков
4
104
Георги Иванов Георгиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
105
Богдан Емилов Боцев
Втори избирателен регион - Бургаски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Севим Исмаил Али
2
102
Ешереф Кязим Ешереф
9. Продължаваме Промяната
1
101
Константин Живков Бачийски
2
102
Христо Симеонов Симеонов
3
103
Богомил Иванов Петков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Цончо Томов Ганев
2
102
Борис Димитров Аладжов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Виолета Колева Комитова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Жечо Дончев Станков
2
102
Любен Любенов Дилов
3
103
Галя Стоянова Желязкова
4
104
Андрей Стоянов Рунчев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
102
Димитър Георгиев Найденов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Петър Георгиев Кънев
Трети избирателен регион - Варненски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ерджан Себайтин Ебатин
9. Продължаваме Промяната
1
101
Даниел Максим Лорер
2
102
Калоян Тонев Икономов
3
103
Антон Йорданов Тонев
4
104
Снежана Великова Апостолова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Николай Кръстев Костадинов
2
103
Юлиян Каменов Губатов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Александър Георгиев Николов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Даниел Павлов Митов
2
104
Славена Димитрова Точева
3
102
Красен Кирилов Кралев
4
103
Павел Алексеев Христов
5
105
Бранимир Николаев Балачев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Петров Атанасов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Борислав Гуцанов Гуцанов
Четвърти избирателен регион - Великотърновски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Йордан Кирилов Цонев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Йордан Ивов Терзийски
2
102
Милен Илиев Матеев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Станислав Добринов Стоянов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
2
103
Димитър Стойков Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Людмила Николаева Илиева
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Явор Руменов Божанков
Пети избирателен регион - Видински
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Димитър Иванов Аврамов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Иво Георгиев Атанасов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Росица Любенова Кирова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Любен Иванов Иванов
Шести избирателен регион - Врачански
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Цветан Иванов Енчев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Деница Димитрова Симеонова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ивайло Василев Папов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Петя Цветанова Аврамова
2
102
Мартин Николаев Харизанов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Зафиров Зафиров
Седми избирателен регион - Габровски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Юсеин Хасанов Вейселов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Радостин Петев Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Даниел Петров Петров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Томислав Пейков Дончев
Осми избирателен регион - Добрички
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ертен Белгинова Анисова
9. Продължаваме Промяната
1
101
Йорданка Яникова Костадинова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Константина Венциславова Петрова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Деница Евгениева Сачева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Албена Симеонова Върбанова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Мая Йорданова Димитрова
Девети избирателен регион - Кърджалийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Мукаддес Юсуф Налбант
2
103
Байрам Юзкан Байрам
3
104
Адлен Шукри Шевкед
4
105
Павлин Павлов Кръстев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Григор Александров Захариев
Десети избирателен регион - Кюстендилски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Георги Николаев Стамов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Христо Богомилов Терзийски
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Николай Димитров Табаков
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Бойко Любомиров Клечков
Единадесети избирателен регион - Ловешки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Станислав Димитров Анастасов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Искрен Цветославов Арабаджиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Николай Нанков Нанков
2
102
Георг Даниелов Георгиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Вяра Емилова Йорданова
Дванадесети избирателен регион - Монтана
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Надя Йорданова Петрова
9. Продължаваме Промяната
1
101
Инна Владимирова Иванова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Петър Николаев Петров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Ирена Методиева Димова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Ирена Тодорова Анастасова
Тринадесети избирателен регион - Пазарджишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
103
Небие Исмет Кабак
2
104
Осман Акчай Мурадов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Ивайло Валентинов Шотев
2
102
Петър Николаев Куленски
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Десислава Илиева Георгиева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Екатерина Спасова Гечева-Захариева
2
104
Стефан Неделчев Мирев
3
103
Димитър Иванов Гечев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Драгомир Велков Стойнев
Четиринадесети избирателен регион - Пернишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Бойко Илиев Рашков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Димо Георгиев Дренчев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Кирил Миланов Ананиев
2
108
Христина Иванова Георгиева
Петнадесети избирателен регион - Плевенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Марио Киров Рангелов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Иван Маркос Христанов
2
102
Иван Косев Манев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ивелин Първанов Първанов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Пламен Тачев Петров
2
102
Деница Пламенова Николова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Стоян Александров Михалев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Румен Василев Гечев
2
103
Илиян Славейков Йончев
Шестнадесети избирателен регион - Пловдив
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Танер Мехмед Али
9. Продължаваме Промяната
1
101
Никола Георгиев Минчев
2
102
Христо Йорданов Даскалов
3
104
Венцислава Милчова Любенова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ангел Жеков Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
102
Лилия Недкова Недева
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Стефан Иванов Шилев
2
103
Вежди Летиф Рашидов
3
104
Радомир Петров Чолаков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
102
Иван Богомилов Петков
Седемнадесети избирателен регион - Пловдивски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Рамадан Байрам Аталай
9. Продължаваме Промяната
1
101
Росен Добрев Костурков
2
102
Стою Теодоров Стоев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Стоян Николов Таслаков
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
102
Румен Маринов Йончев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Цветанчова Трифонова
2
104
Младен Николов Шишков
3
102
Иван Йовков Червенков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Йордан Яворов Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Веска Маринова Ненчева
2
102
Манол Трифонов Генов
Осемнадесети избирателен регион - Разградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ахмед Реджебов Ахмедов
2
102
Ихсан Халил Хаккъ
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Гюнай Хюсмен Хюсмен
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Ивайло Николаев Мирчев
Деветнадесети избирателен регион - Русенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ализан Нихат Яхова
9. Продължаваме Промяната
1
102
Рена Енчева Стефанова
2
103
Димитър Данаилов Недялков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Златан Стоянов Златанов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Вълчева Атанасова
2
105
Драгомир Дамянов Драганов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
104
Иван Белчев Белчев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Валентинов Иванов
Двадесети избирателен регион - Силистренски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Джевдет Ибрям Чакъров
2
102
Гюнер Нихат Ахмед
9. Продължаваме Промяната
1
101
Стоян Иванов Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Ивелин Статев Иванов
Двадесет и първи избирателен регион - Сливенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Хатидже Мехмедова Георгиева
9. Продължаваме Промяната
1
101
Татяна Славова Султанова-Сивева
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Климент Пламенов Шопов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Жекова Танева
2
102
Мария Щерева Белова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Деян Цанков Дечев
Двадесет и втори избирателен регион - Смолянски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Хайри Реджебов Садъков
2
102
Анджей Веселинов Джандев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Михал Григоров Камбарев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Митков Събев
Двадесет и трети избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
103
Настимир Ананиев Ананиев
2
104
Васил Христов Пандов
3
105
Венко Николов Сабрутев
4
106
Васил Стефанов Стефанов
5
107
Искрен Николаев Митев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Николай Георгиев Дренчев
2
103
Маргарита Атанасова Генчева
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Даниела Станимирова Дашева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Румен Димитров Христов
2
102
Александър Руменов Ненков
3
103
Николай Нидал Алгафари
4
104
Александър Койчев Иванов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Надежда Георгиева Йорданова
2
103
Божидар Пламенов Божанов
3
107
Елисавета Димитрова Белобрадова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Христо Танчев Проданов
Двадесет и четвърти избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Кирил Петков Петков
2
102
Петър Георгиев Петров
3
103
Андрей Иванов Цеков
4
104
Георги Станчев Георгиев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
104
Ивайло Георгиев Чорбов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Стефан Динчев Янев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Тома Любомиров Биков
2
102
Рая Назар Назарян
3
103
Евгения Бисерова Алексиева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
104
Мартин Димитров Димитров
2
106
Кремена Миленова Кунева
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Страхилов Свиленски
Двадесет и пети избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Христо Христов Петров
2
102
Калина Бориславова Константинова
3
103
Венеция Огнянова Нецова-Ангова
4
104
Цветелина Калинова Симеонова-Заркин
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Костадин Тодоров Костадинов
2
102
Иво Георгиев Русчев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Георги Атанасов Самандов
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Христо Георгиев Гаджев
2
103
Анна Василева Александрова
3
104
Лъчезар Богомилов Иванов
4
105
Петър Николаев Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Владислав Панчев Панев
2
103
Александър Димитров Симидчиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
Двадесет и шести избирателен регион - Софийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Петър Пандушев Чобанов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Александър Димитров Дунчев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Александър Димитров Арангелов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Гален Симеонов Монев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Младен Найденов Маринов
2
109
Валентин Мирчов Милушев
3
103
Марин Василев Маринов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Ивайлов Ченчев
Двадесет и седми избирателен регион - Старозагорски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Халил Реджепов Летифов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Радослав Стефанов Рибарски
2
102
Радослав Красенов Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Искра Михайлова Михайлова
2
102
Димитър Пламенов Пашев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Николай Димитров Благоев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
2
102
Маноил Минчев Манев
3
103
Илиана Петкова Жекова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Владиславов Славов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Янчев Гьоков
Двадесет и осми избирателен регион - Търговищки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Джейхан Хасанов Ибрямов
2
102
Имрен Исметова Мехмедова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Теменужка Петрова Петкова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Илина Симеонова Мутафчиева
Двадесет и девети избирателен регион - Хасковски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Сезгин Юсеин Мехмед
9. Продължаваме Промяната
1
101
Асен Васков Василев
2
102
Веселин Жеков Недев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Георги Николаев Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Тихомир Недев Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Делян Александров Добрев
2
102
Георги Тенев Станков
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Смиляна Николова Нитова-Кръстева
Тридесети избирателен регион - Шуменски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
2
102
Хамид Бари Хамид
9. Продължаваме Промяната
1
101
Николай Денков Денков
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Илтер Бейзатов Садъков
2
103
Ралица Тодорова Ангелова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
102
Иван Валентинов Ганчев
Тридесет и първи избирателен регион - Ямболски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Мирослав Николаев Иванов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Никола Ангелов Димитров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Димитър Ангелов Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Кристиан Иванов Вигенин
ЦИК разгласи преференциите, получени от всеки един от претендентите за народни представители в изборите за Народно заседание, създадени на 2 октомври, по многомандатни изборни региони и по кандидатски листи.
28 са кандидат-депутатите, определени в два многомандатни региона. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов подаде към този момент заявление, с което отхвърля да е народен представител. Николай Събев от " Продължаваме промяната " също отхвърли да бъде народен представител.
Корнелия Нинова пък ще е ръководител на парламентарната група на Българска социалистическа партия.
Постъпили са заявки от народни представители по член 299, ал. 1 от Изборния кодекс, както следва:
от Мустафа Сали Карадайъ, …, с вх. № НС-22-478 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Тридесети избирателен регион – Шуменски;от Станислав Димитров Анастасов, …, с вх. № НС-22-480 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Единадесети избирателен регион – Ловешки;от Цветан Иванов Енчев, …, с вх. № НС-22-482 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Шести избирателен регион – Врачански;от Делян Славчев Пеевски, …, с вх. № НС-22-486 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Първи избирателен регион – Благоевградски;от Йордан Кирилов Цонев, …, с вх. № НС-22-488 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Четвърти избирателен регион – Великотърновски;от Халил Реджепов Летифов, …, с вх. № НС-22-489 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ Движение за права и свободи “ в Двадесет и седми избирателен регион – Старозагорски;от Иво Георгиев Русчев, …, с вх. № НС-22-470 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Александър Димитров Арангелов, …, с вх. № НС-22-471 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и шести избирателен регион – Софийски;от Костадин Тодоров Костадинов, …, с вх. № НС-22-472 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Петър Николаев Петров, …, с вх. № НС-22-473 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Дванадесети избирателен регион – Монтана;от Цончо Томов Ганев, …, с вх. № НС-22-474 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ във Втори избирателен регион – Бургаски;от Стоян Николов Таслаков, …, с вх. № НС-22-476 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Седемнадесети избирателен регион – Пловдивски;от Александър Димитров Арангелов, …, с вх. № НС-22-471 от 06.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ ВЪЗРАЖДАНЕ “ в Двадесет и шести избирателен регион – Софийски;от Виолета Колева Комитова, …, с вх. № НС-22-504 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на Политическа партия „ БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД “ във Втори избирателен регион – Бургаски;от Стефан Динчев Янев, …, с вх. № НС-22-505 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на Политическа партия „ БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД “ в Двадесет и четвърти избирателен регион – София;от Ивайло Николаев Мирчев, …, с вх. № НС-22-503 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Осемнадесети избирателен регион – Разградски;от Елисавета Димитрова Белобрадова, …, с вх. № НС-22-502 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и трети избирателен регион – София;от Надежда Георгиева Йорданова, …, с вх. № НС-22-501 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и трети избирателен регион – София;от Христо Любомиров Иванов, …, с вх. № НС-22-500 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Шестнадесети избирателен регион – Пловдив;от Иван Валентинов Иванов, …, с вх. № НС-22-497 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Деветнадесети избирателен регион – Русенски;от Кристиан Иванов Вигенин, …, с вх. № НС-22-498 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Тридесет и първи избирателен регион – Ямболски;от Корнелия Петрова Нинова, …, с вх. № НС-22-499 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ в Двадесет и пети избирателен регион – София;от Николай Денков Денков, …, с вх. № НС-22-508 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Тридесети избирателен регион – Шуменски;от Асен Васков Василев, …, с вх. № НС-22-507 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Двадесет и девети избирателен регион – Хасковски;от Росен Добрев Костурков, …, с вх. № НС-22-506 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция Продължаваме Промяната в Седемнадесети избирателен регион – Пловдивски;от Красимир Георгиев Вълчев, …, с вх. № НС-22-494 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Двадесет и седми избирателен регион – Старозагорски;от Радомир Петров Чолаков, …, с вх. № НС-22-495 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определен в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Шестнадесети избирателен регион – Пловдив;от Десислава Вълчева Атанасова, …, с вх. № НС-22-496 от 07.10.2022 година, с което декларира, че желае да остане определена в листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Деветнадесети избирателен регион – Русенски.
Като съобрази гореизложеното, както и като взе поради Решение № 1547-НС от 5 октомври 2022 година, Решение № 1560-НС, Решение № 1561-НС от 6 октомври 2022 година, Решение № 1562-НС и Решение № 1563-НС от 7 октомври 2022 година и на съображение член 57, алинея 1, т. 1, чл. 247, алинея 1, т. 4 и т. 5, член 300, алинея 2, чл. 299, алинея 1 и алинея 3 и чл. 298 от Изборния кодекс и Централната изборна комисия
Р Е Ш И:
Обявява за определени за народни представители в Четиридесет и осмото Народно заседание по изборни региони и кандидатски листи:
Първи избирателен регион - Благоевградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Делян Славчев Пеевски
2
103
Елхан Мехмедов Кълков
9. Продължаваме Промяната
1
101
Андрей Атанасов Гюров
2
102
Владимир Славев Табутов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Цвета Валентинова Рангелова
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Надежда Данаилова Самарджиева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Росен Димитров Желязков
2
122
Стефан Апостолов Апостолов
3
103
Костадин Томов Стойков
4
104
Георги Иванов Георгиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
105
Богдан Емилов Боцев
Втори избирателен регион - Бургаски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Севим Исмаил Али
2
102
Ешереф Кязим Ешереф
9. Продължаваме Промяната
1
101
Константин Живков Бачийски
2
102
Христо Симеонов Симеонов
3
103
Богомил Иванов Петков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Цончо Томов Ганев
2
102
Борис Димитров Аладжов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Виолета Колева Комитова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Жечо Дончев Станков
2
102
Любен Любенов Дилов
3
103
Галя Стоянова Желязкова
4
104
Андрей Стоянов Рунчев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
102
Димитър Георгиев Найденов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Петър Георгиев Кънев
Трети избирателен регион - Варненски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ерджан Себайтин Ебатин
9. Продължаваме Промяната
1
101
Даниел Максим Лорер
2
102
Калоян Тонев Икономов
3
103
Антон Йорданов Тонев
4
104
Снежана Великова Апостолова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Николай Кръстев Костадинов
2
103
Юлиян Каменов Губатов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Александър Георгиев Николов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Даниел Павлов Митов
2
104
Славена Димитрова Точева
3
102
Красен Кирилов Кралев
4
103
Павел Алексеев Христов
5
105
Бранимир Николаев Балачев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Петров Атанасов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Борислав Гуцанов Гуцанов
Четвърти избирателен регион - Великотърновски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Йордан Кирилов Цонев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Йордан Ивов Терзийски
2
102
Милен Илиев Матеев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Станислав Добринов Стоянов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
2
103
Димитър Стойков Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Людмила Николаева Илиева
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Явор Руменов Божанков
Пети избирателен регион - Видински
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Димитър Иванов Аврамов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Иво Георгиев Атанасов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Росица Любенова Кирова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Любен Иванов Иванов
Шести избирателен регион - Врачански
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Цветан Иванов Енчев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Деница Димитрова Симеонова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ивайло Василев Папов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Петя Цветанова Аврамова
2
102
Мартин Николаев Харизанов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Зафиров Зафиров
Седми избирателен регион - Габровски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Юсеин Хасанов Вейселов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Радостин Петев Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Даниел Петров Петров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Томислав Пейков Дончев
Осми избирателен регион - Добрички
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ертен Белгинова Анисова
9. Продължаваме Промяната
1
101
Йорданка Яникова Костадинова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Константина Венциславова Петрова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Деница Евгениева Сачева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Албена Симеонова Върбанова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Мая Йорданова Димитрова
Девети избирателен регион - Кърджалийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Мукаддес Юсуф Налбант
2
103
Байрам Юзкан Байрам
3
104
Адлен Шукри Шевкед
4
105
Павлин Павлов Кръстев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Григор Александров Захариев
Десети избирателен регион - Кюстендилски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Георги Николаев Стамов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Христо Богомилов Терзийски
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Николай Димитров Табаков
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Бойко Любомиров Клечков
Единадесети избирателен регион - Ловешки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Станислав Димитров Анастасов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Искрен Цветославов Арабаджиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Николай Нанков Нанков
2
102
Георг Даниелов Георгиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Вяра Емилова Йорданова
Дванадесети избирателен регион - Монтана
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Надя Йорданова Петрова
9. Продължаваме Промяната
1
101
Инна Владимирова Иванова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Петър Николаев Петров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Ирена Методиева Димова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Ирена Тодорова Анастасова
Тринадесети избирателен регион - Пазарджишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
103
Небие Исмет Кабак
2
104
Осман Акчай Мурадов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Ивайло Валентинов Шотев
2
102
Петър Николаев Куленски
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
102
Десислава Илиева Георгиева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Екатерина Спасова Гечева-Захариева
2
104
Стефан Неделчев Мирев
3
103
Димитър Иванов Гечев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Драгомир Велков Стойнев
Четиринадесети избирателен регион - Пернишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Бойко Илиев Рашков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Димо Георгиев Дренчев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Кирил Миланов Ананиев
2
108
Христина Иванова Георгиева
Петнадесети избирателен регион - Плевенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Марио Киров Рангелов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Иван Маркос Христанов
2
102
Иван Косев Манев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ивелин Първанов Първанов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Пламен Тачев Петров
2
102
Деница Пламенова Николова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Стоян Александров Михалев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Румен Василев Гечев
2
103
Илиян Славейков Йончев
Шестнадесети избирателен регион - Пловдив
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Танер Мехмед Али
9. Продължаваме Промяната
1
101
Никола Георгиев Минчев
2
102
Христо Йорданов Даскалов
3
104
Венцислава Милчова Любенова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Ангел Жеков Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
102
Лилия Недкова Недева
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Стефан Иванов Шилев
2
103
Вежди Летиф Рашидов
3
104
Радомир Петров Чолаков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
102
Иван Богомилов Петков
Седемнадесети избирателен регион - Пловдивски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Рамадан Байрам Аталай
9. Продължаваме Промяната
1
101
Росен Добрев Костурков
2
102
Стою Теодоров Стоев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Стоян Николов Таслаков
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
102
Румен Маринов Йончев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Цветанчова Трифонова
2
104
Младен Николов Шишков
3
102
Иван Йовков Червенков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Йордан Яворов Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Веска Маринова Ненчева
2
102
Манол Трифонов Генов
Осемнадесети избирателен регион - Разградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ахмед Реджебов Ахмедов
2
102
Ихсан Халил Хаккъ
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Гюнай Хюсмен Хюсмен
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Ивайло Николаев Мирчев
Деветнадесети избирателен регион - Русенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Ализан Нихат Яхова
9. Продължаваме Промяната
1
102
Рена Енчева Стефанова
2
103
Димитър Данаилов Недялков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Златан Стоянов Златанов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Вълчева Атанасова
2
105
Драгомир Дамянов Драганов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
104
Иван Белчев Белчев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Валентинов Иванов
Двадесети избирателен регион - Силистренски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Джевдет Ибрям Чакъров
2
102
Гюнер Нихат Ахмед
9. Продължаваме Промяната
1
101
Стоян Иванов Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Ивелин Статев Иванов
Двадесет и първи избирателен регион - Сливенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Хатидже Мехмедова Георгиева
9. Продължаваме Промяната
1
101
Татяна Славова Султанова-Сивева
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Климент Пламенов Шопов
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Жекова Танева
2
102
Мария Щерева Белова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Деян Цанков Дечев
Двадесет и втори избирателен регион - Смолянски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Хайри Реджебов Садъков
2
102
Анджей Веселинов Джандев
9. Продължаваме Промяната
1
101
Михал Григоров Камбарев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Митков Събев
Двадесет и трети избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
103
Настимир Ананиев Ананиев
2
104
Васил Христов Пандов
3
105
Венко Николов Сабрутев
4
106
Васил Стефанов Стефанов
5
107
Искрен Николаев Митев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Николай Георгиев Дренчев
2
103
Маргарита Атанасова Генчева
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Даниела Станимирова Дашева
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Румен Димитров Христов
2
102
Александър Руменов Ненков
3
103
Николай Нидал Алгафари
4
104
Александър Койчев Иванов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Надежда Георгиева Йорданова
2
103
Божидар Пламенов Божанов
3
107
Елисавета Димитрова Белобрадова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Христо Танчев Проданов
Двадесет и четвърти избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Кирил Петков Петков
2
102
Петър Георгиев Петров
3
103
Андрей Иванов Цеков
4
104
Георги Станчев Георгиев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
104
Ивайло Георгиев Чорбов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Стефан Динчев Янев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Тома Любомиров Биков
2
102
Рая Назар Назарян
3
103
Евгения Бисерова Алексиева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
104
Мартин Димитров Димитров
2
106
Кремена Миленова Кунева
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Страхилов Свиленски
Двадесет и пети избирателен регион - София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Христо Христов Петров
2
102
Калина Бориславова Константинова
3
103
Венеция Огнянова Нецова-Ангова
4
104
Цветелина Калинова Симеонова-Заркин
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Костадин Тодоров Костадинов
2
102
Иво Георгиев Русчев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Георги Атанасов Самандов
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Христо Георгиев Гаджев
2
103
Анна Василева Александрова
3
104
Лъчезар Богомилов Иванов
4
105
Петър Николаев Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Владислав Панчев Панев
2
103
Александър Димитров Симидчиев
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
Двадесет и шести избирателен регион - Софийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
102
Петър Пандушев Чобанов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Александър Димитров Дунчев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Александър Димитров Арангелов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Гален Симеонов Монев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Младен Найденов Маринов
2
109
Валентин Мирчов Милушев
3
103
Марин Василев Маринов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Ивайлов Ченчев
Двадесет и седми избирателен регион - Старозагорски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Халил Реджепов Летифов
9. Продължаваме Промяната
1
101
Радослав Стефанов Рибарски
2
102
Радослав Красенов Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Искра Михайлова Михайлова
2
102
Димитър Пламенов Пашев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Николай Димитров Благоев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
2
102
Маноил Минчев Манев
3
103
Илиана Петкова Жекова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Владиславов Славов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Янчев Гьоков
Двадесет и осми избирателен регион - Търговищки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Джейхан Хасанов Ибрямов
2
102
Имрен Исметова Мехмедова
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Теменужка Петрова Петкова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Илина Симеонова Мутафчиева
Двадесет и девети избирателен регион - Хасковски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Сезгин Юсеин Мехмед
9. Продължаваме Промяната
1
101
Асен Васков Василев
2
102
Веселин Жеков Недев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Георги Николаев Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1
101
Тихомир Недев Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Делян Александров Добрев
2
102
Георги Тенев Станков
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Смиляна Николова Нитова-Кръстева
Тридесети избирателен регион - Шуменски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
1. Движение за права и свободи – Движение за права и свободи
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
2
102
Хамид Бари Хамид
9. Продължаваме Промяната
1
101
Николай Денков Денков
24. ГЕРБ-СДС
1
102
Илтер Бейзатов Садъков
2
103
Ралица Тодорова Ангелова
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
102
Иван Валентинов Ганчев
Тридесет и първи избирателен регион - Ямболски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
9. Продължаваме Промяната
1
101
Мирослав Николаев Иванов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1
101
Никола Ангелов Димитров
24. ГЕРБ-СДС
1
101
Димитър Ангелов Иванов
28. Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Кристиан Иванов Вигенин
Източник: vesti.bg
КОМЕНТАРИ