Цървена звезда записа разгромна победа с 5:1 над Слован (Либерец)

...

Цървена звезда вкара пет на Слован

Цървена звезда записа разгромна победа с 5:1 над Слован (Либерец) във втория си мач от група " L " на Лига Европа. Сърбите тотално надиграха своя противник и записаха първи три точки в актива си.

Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато една неприятно изчистена топка стигна до Родич, който от воле я насочи към Ел Фарду Мохамед, който с глава вкара за 1:0.

В 22-ата минута Мохамед удвои преднината на своя отбор, откакто Иванич напредна до аутлинията и върна към нападателя, който от придвижване насочи топката във вратата.

Слован за малко се върна в мача в 41-ата минута, когато Матушек вкара приказен гол с отдалечен удар.

В началото на втората част Звезда се развихри и заби още три гола. Първо в 50-ата минута Мохамед с пета подаде на гаич, който с диагонален удар бе прецизен за 3:1.

В 67-ата минута Катай направи независим пробив, преминавайки половината терен, нахлу в пеналта и стреля във вратата за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Фалчинели с глава след центриране от корнер в 70-ата минута.

Така Цървена звезда към този момент има 3 точки в актива си и излезе на 2-ото място във краткотрайното класиране в групата. Слован е със същия актив, само че към този момент на 3-ата позиция.

Лига Европа 2 кръг, четвъртък 29 октомври  Цървена звезда 5:1краен резулат  Слован Либерец