Трилър с дузпи прати ЦСКА във втория предварителен кръг на

...

Трилър с дузпи прати ЦСКА напред в Лига Европа

Трилър с дузпи прати ЦСКА във втория прелиминарен кръг на Лига Европа. " Червените " играха едва при гостуването си на " Рига " и губеха с 0:1 след постоянното време и продълженията, което изравни общия резултат в конфликта. Те обаче бяха безгрешни от бялата точка и се разписаха пет пъти против четири точни осъществявания на противника.

" Рига " откри резултата в края на скучното първо полувреме, когато Черномордис стреля с глава, а вратарят на ЦСКА Черниаскус се намеси неубедително. " Червените " сътвориха действителна заплаха едвам четвърт час преди края, когато Десподов уцели лявата гледа след удар с глава. Само 120 секунди по-късно Тиаго бе изпъден и гостите от София останаха с 10 души.

В последната минута ЦСКА можеше да нанесе съдбоносен удар - Десподов стигна първи до топката и си завоюва дузпа, която обаче не съумя да осъществя.

В първото продължение резервата Рафаел Енрике получи сериозна травма и трябваше да бъде наложително сменен. В 108-ата минута и Панич бе изпъден за втори жълт картон, което изравни силите на терена. До края и двата отбора пробваха да отбележат решаващо попадение, само че по този начин и не съумяха.

При дузпите футболистите на ЦСКА бяха безапелационни - Малинов, Бодуров, Жеферсон, Джеси и точно Десподов опънаха мрежата, до момента в който Лемаич сгреши още при първото изпъление на " Рига ". Така ЦСКА продължава във втория кръг, където чака австрийският " Адмира ".
Източник: btvnovinite.bg