Третодивизионният ОФК Локомотив Мездра записа своя най-категоричен успех досега в

...

Локомотив Мездра срази с 5:0 Пещера Галата в контрола

Третодивизионният ОФК Локомотив Мездра записа своя най-категоричен триумф до момента в контролните срещи от зимната си подготовка. Мездренските "железничари " съкрушиха с 5:0 новака в групата Пещера Галата в инспекция, която се игра на изкуствения терен на градския стадион. Хеттрик за домакините означи централният нападател Валдемар Стоянов, два гола добави неговият сътрудник в офанзивата Лионел Матадос.

Това е четвърти следващ триумф за момчетата на треньора Николай Нинов в контролите от началото на годината - преди този момент те победиха Искър Роман с 4:2, Витоша U19 София с 1:0 и Балкан Ботевград с 2:1.

Локомотивци поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Валдемар Стоянов проби на скорост отдясно и шутира мощно по диагонала, топката рикошира в крайници на бранител на гостите и откакто се отби в далечната греда, спря в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно Милен Василев стреля от директен свободен удар в десния непряк дирек. В 41-ата минута още веднъж Валдемар Стоянов повиши на 2:0, възползвайки се от асистенция на брат си Браиан Стоянов.

15-на минути след почивката Валди Стоянов изведе Лионел Матадос в пеналта и той с направи преднината на "червено-черните " класическа - 3:0.

В 82-ата минута Валдемар Стоянов оформи своя хеттрик в мача след ювелирен пас на своя брат Браиан, а крайното 5:0 оформи още веднъж Лео Матадос в 86-ата минута след съвършено осъществяване на директен свободен удар в жанр Лионел Меси.

По време на срещата гостите от Галата имаха няколко положителни благоприятни условия да стигнат най-малко до почетно попадение, само че вратарят на "железничарите " Ивайло Сайков не им остави никакъв късмет, отразявайки рискови удари на Румен Миков - на два пъти, и на Слави Младенов.

Съставът на ОФК Локомотив: Ивайло Сайков, Камен Каменов (69-Давид Стоянов), Генади Петров, Митко Красимиров, Васислав Димитров (78-Мартин Михайлов), Мамаду Сисе (46-Николай Ковачев), Джефри Алмейда (46-Гроздан Илиев), Милен Василев (78- Паоло Петков), Валдемар Стоянов, Браиан Стоянов (кап.) и Лионел Матадос.

Следващата инспекция на футболистите на Локо Мездра е в сряда, 3 февруари, от 15:00 часа, когато те гостуват на петия на полусезона в Югозападната Трета лига Чавдар Етрополе, а в събота, 6 февруари, одобряват Ботев II Враца, четвърти в есенното класиране в Северозападната Трета лига.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `