Трабзонспор победи Цървена звезда с 2:1 в домакинството си от

...

Хамшик и Трезеге донесоха победата на Трабзонспор над Цървена звезда

Трабзонспор победи Цървена звезда с 2:1 в семейството си от група " Н " на Лига Европа. Турският първенец записа първи триумф в шампионата и се върна в битката за челните места.

Домакините поведоха още в 16-ата минута, когато Трезеге преодоля индивида си и центрира към Марек Хамшик, който с глава от близко откри вратата за 1:0.

В 63-тата минута обстановката за гостите стана още по-сложна, откакто Кингс Кангуа получи втори жълт и червен картон.

Турците незабавно се възползваха от численото си предимство и в 68-ата минута Трезеге удвои преднината на своя отбор с прекрасен изстрел под напречната греда.

В края на мача обаче Цървена звезда съумя да върне едно попадение посредством Велко Николич, който полуи пас в наказателното поле и с прекрасен изстрел порази вратата за 2:1.

В последна сметка обаче Трабзонспор удържа успеха и с 3 точки излезе на 2-рото място в класирането. Цървена звезда пък е на дъното в групата без извоювана точка.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от Лига Европа и Лига на Конференциите, онлайн, в ефира на MAX Sport.