Тотнъм победи Арсенал с 2:1 в лондонското дерби от 35-ия

...

"Тотнъм" спря възхода на "Арсенал" след обрат

" Тотнъм " победи " Арсенал " с 2:1 в лондонското дерби от 35-ия кръг на британската Висша лига. " Артилеристите " владееха самодейността през по-голяма част от дуела, само че " шпорите " бяха ефикасни и се възползваха от грешките в противниковата защита. Така отборът на Жозе Моуриньо няма загуба вкъщи против градския си противник в шести следващ мач - четири от тях е спечелил, а два са приключили с тъждество.

" Арсенал " поведе с прелестен гол от отдалеченост на Александър Лаказет в 16'. Само 3 минути по-късно обаче Хюн-Мин Сон се озова самичък против вратаря Мартинес поради недоразумение сред Колашинац и Давид Луис, след което с лекост го преодоля за 1:1.

През второто полувреме двата отбора си размениха по една греда, като за " Арсенал " шансът не бе с Пиер-Емерик Обамеянг, а за " Тотнъм " с Бен Дейвис.

Стигна се до 81', когато " шпорите " отмъкнаха трите точки. Оставеният непокрит Тоби Алдервейрелд засече с глава центриране от корнер на Сон и оформи обрата, както и крайния резултат.

С триумфа " Тотнъм " излезе осми с актив от 52 точки, изпреварвайки точно " Арсенал ", който е с 50. В идващия кръг " артилеристите " одобряват първенеца " Ливърпул ", а " Тотнъм " гостува на " Нюкасъл ".
Източник: btvnovinite.bg