Тотнъм на Жозе Моуриньо нанесе нова тежка загуба на Манчестър

...

"Ливърпул" с рекорден аванс след тежка загуба на "Сити" от "Тотнъм"

" Тотнъм " на Жозе Моуриньо нанесе нова тежка загуба на " Манчестър Сити ". " Гражданите " отстъпиха с 0:2 и към този момент изостават с рекордните 22 точки от водача " Ливърпул ". Това е най-голямата разлика сред първите два тима в историята на Висшата лига.

" Шпорите " направиха доста мощен мач, а с това и значима крачка към топ 4 във Висшата лига.

Тимът на Жозе Моуриньо стигна до триумфа след голове на новото попълнение Стивън Бергвайн (пристигнал от ПСВ Айндховен) и Хюн-Мин Сон.

Снимка: Reuters

Тимът на Гуардиола можеше да поведе в 40-ата минута, откакто получи дузпа. Серхио Агуеро бе повален в наказателното поле от Орие. Първоначално съдията не отсъди нищо, играта продължи, а аржентинецът остана да лежи на терена. Почти две минути по-късно пристигна решението на системата за видеоповторения и бе отсъдена дузпа. Гюндоган застана зад топката и стреля, само че вратарят Лорис избави.

" Гражданите " пропуснаха четвърта дузпа от последните си шест благоприятни условия във всички шампионати. Само " Манчестър Юнайтед " е изпуснал да се разпише от бялата точка повече пъти от градския си противник от началото на предишния сезон.

В 60-ата минута гостите от Манчестър останаха с човек по-малко, откакто Зинченко получи втори жълт картон и бе изпъден.

Отборът на " Сити " към този момент има шест загуби от началото на акцията, като изравни антирекорда си от сезон 2016/17, когато също записа толкоз провали под управлението на Пеп Гуардиола.
Източник: btvnovinite.bg