Тимът на Щутгарт направи обрат срещу Херта (Берлин) и надделя

...

Марио Гомес подчини Херта за 12 минути

Тимът на Щутгарт направи поврат против Херта (Берлин) и надви над столичани с 2:1 като хазаин в мач от 15-ия кръг на немската Бундеслига. В 38-ата минута Максимилиан Мителщет изведе Херта напред с удар отблизко разстояние, само че през втората част марио Гомес се трансформира в воин за домакините и донесе успеха на родния си отбор. 33-годишният нападател първо изравни за 1:1 в 64-ата минута, а в 76-ата още веднъж изпрати топката във вратата на гостите.  Гомес първо сподели хищническия си инстинкт във вратарското поле при първото си попадение, а 12 минути по-късно порази задачата с майсторски удар с глава след контраофанзива на домакините.  За Щутгарт това бе четвърта победа за сезона в Бундеслигата и тимът се изкачи на 15-а позиция в класирането с 14 точки. Херта пък е на седмо място с 23 точки. Лидер е Борусия (Дортмунд) с 36, пред Байерн (Мюнхен) с 30 и Борусия (Мьонхенгладбах), също с 30 точки.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 15 кръг, събота 15 декември  Щутгарт 2:1краен резулат  Херта