Тази вечер ще се изиграят още осем мача от четвъртия

...

Предстои нова порция вълнуващи битки от Шампионската лига

Тази вечер ще се изиграят още осем мача от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Снощните дуели подвигнаха съществено адреналина на почитателите, а упованията са и през днешния ден да станем очевидци на вълнуващи конфликти.

В група А са срещите Реал Мадрид - Галатасарай и Пари Сен Жермен - Брюж. Парижани записаха три победи дотук и през днешния ден ще се опитат да вземат и четвърта и да си подсигуряват първото място в групата. Реал Мадрид от своя страна има единствено четири точки и триумфът над Галатасарай е наложителен, с цел да не трепери в оставащите два кръга.

В група В са срещите Байерн - Олимпиакос и Цървена звезда - Тотнъм. Баварците, които уволниха треньора Нико Ковач, записаха три победи с впечатляваща голова разлика от 13:4 и гледат решително към 1/8-финалите. В Белград локалният Цървена звезда и Тотнъм ще се изправят в пряк двубой за второто място и дуелът се чака с нараснал интерес.

В група С се срещата новобранеца Аталанта и Манчестър Сити, като за отборът от Бергамо това е финален късмет да резервира шансове за третото място и продължение в Лига Европа.
В другия мач се изправят Динамо Загреб и Шахьор Донецк, които имат по четири точки и в разногласието между тях значително ще дефинират кой ще приключи след безгрешния Сити в потока.

Много забавни са и мачовете в група D, където за лидерската позиция се борят Ювентус и Атлетико (Мадрид). Торинци гостуват на Локомотив в Москва и нямат право на разпределяне, в случай че желаят да финишират първи в групата. В същото време “дюшекчиите” са посетители на Байер (Леверкузен), който върви без актив. Нова загуба на “аспирините” ще усложни задачата им за третото място и те са подготвени да дадат всичко от себе си, с цел да спасят акцията в евротурнирите.