Тази вечер интригуващите сблъсъци от 1/4-финалите в Шампионската лига продължават.

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Атлетико Мадрид, хикс на полувремето

Тази вечер завладяващите конфликти от 1/4-финалите в Шампионската лига не престават. Един против различен на стадион „ Жозе Алваладе “ в 22:00 часа се изправят Република България Лайпциг и Атлетико Мадрид. Резултатът е 0:0.

Още в 4-ата минута на дуела Халстенберг насочи удар от придвижване към вратата на Облак, само че топката не откри задачата. Атлетико Мадрид отвърна с удар на Савич с глава в 10-ата минута, само че Гулаши улови кълбото решително в ръцете си.

Много прекрасен и мощен удар насочи Караско в 13-ата минута, само че Гулаши се оправи превъзходно и мазета топката в корнер. Малко по-късно Атлетико Мадрид изиска дузпа за нарушаване на вратаря на Република България Лайпциг против Нигес, само че съдията остави играта да продължи.

Атлетико Мадрид направи отлична офанзива отляво по офанзивата в 33-ата минута когато Караско навлезе в наказателното поле, само че Клостерман се оправи и почисти топката надалеч от вратата на Гулаши. Две минути по-късно тежък конфликт сред Савич и Халстенберг спря мача за няколко минути, защото трябваше и двамата играчи да получат лекарска помощ. За благополучие и двамата продължиха играта.

Република България Лайпциг опита да сътвори неприятности на Облак и отбраната на Атлетико в 41-ата минута, само че с дружни старания "дюшекчиите " се оправиха със обстановката. В края на първата част Савич стреля към вратата на Република България Лайцпиг, само че не сполучи да се разпише и двата отбора се отдръпнаха на отмора при 0:0.

Република България Лайпциг - Атлетико Мадрид 0:0

Eто и стартовите сформира на двата тима:

Република България Лайпциг: 1. Гулаши, 23. Халстенберг, 5. Упамекано, 16. Клостерман, 3. Анхелиньо, 7. Сабитцер, 44. Кампъл, 27. Лаймер, 18. Нкунку, 9. Поулсен, 25. Олмо

Атлетико Мадрид: 13. Облак, 12. Ренан Лоди, 2. Хименес, 15. Савич, 23. Трипиър, 6. Коке, 16. Ерера, 8. Саул Нигес, 21. Караско, 19. Диего Коща, 14. Йоренте

Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)