Тайбе Юсеин не успя да защити световната си титла в

...

Тайбе Юсеин загуби във финала на Световното по борба

Тайбе Юсеин не съумя да отбрани международната си купа в категория до 62 кг, откакто загуби във финала на дисциплината от киргизстанката Айсулу Тинибекова с 3:5 на шампионата на планетата в Нур-Султан, Киргизстан, оповестява БГНЕС.

В четвъртък Юсеин записа четири поредни победи, в това число три с туш, с цел да стигне до решаващия мач за купата, само че през днешния ден съумя да надделее над Тинибекова, която е пета от Олимпиадата в Рио де Жанейро 2016 и трета от Световното през 2017. Двубоят бе доста равносилен, като Тинибекова водеше с 3:1 след първите три минути, само че българката направи сполучлива офанзива минута преди края, с цел да изравни при 3:3. В заключителните секунди Юсеин позволи неточност и разреши на съперничката си да стигне до нови две точки и по този метод да завоюва международната купа.

По този метод Юсеин си потегля от Казахстан със сребърен орден и квота за Олимпийските игри в Токио идващото лято.
Източник: bnews.bg