Световният шампион Испания продължи доминацията си във футбола за жени,

...

Сефте: Дамите на Испания спечелиха Лигата на нациите

Световният първенец Испания продължи превъзходството си във футбола за дами, откакто националният тим на страната завоюва първото издание на Лигата на нациите с победа с 2:0 против Франция в Севиля.

Миналата година същото направи и мъжкият отбор на финалите в Нидерландия.

Испанките преобладаваха дуела от началото до края, а французийките сътвориха единствено няколко положения през първото полувреме. Носителката на наградата за най-хубава футболистка за 2023 Айтана Бонмати даде преднина на международните шампионки в 32-ата минута, а Мариона Калдентей оформи крайното 2:0 в 53-ата.

Германия пък приключи на третото място, откакто завоюва с 2:0 против Нидерландия с попадения на Клара Бюл и Леа Шулер. Така германките, испанките и домакините от Франция завоюваха европейските квоти за олимпиадата в Париж.

Останалите тимове, които си осигуриха място на футболния шампионат, са Съединени американски щати, Бразилия, Колумбия, Канада, Нова Зеландия, Австралия и Япония. Последните два отбора, които ще съставляват Африка, ще бъдат излъчени на олимпийските квалификации при започване на април.
Източник: lupa.bg