Световният шампион Аржентина не допусна грешна стъпка и в третия

...

Аржентина бие, плюят Меси

Световният първенец Аржентина не позволи неверна стъпка и в третия си мач от квалификациите за Мондиал 2026. " Гаучосите " се постановиха над Парагвай с 1:0 и събраха цялостен актив от 9 точки, като още не са получили попадение във вратата си.

Точен за минималния триумф на " Монументал " в Буенос Айрес беше капитанът Николас Отаменди още в 3-ата минута.

Селекционерът на " албиселесте " Лионел Скалони остави Лионел Меси на пейката. Звездата на домакините до неотдавна се възстановяваше от травма и не е подготвен за 90 минути. Той се появи на терена малко след началото на второто полувреме и на два пъти уцели гредите.

Аржентина има 9 точки и голова разлика 5:0, с които оглавява таблицата. Парагвай пък е единствено с една точка след три изиграни мача и е един от двата тима без маркирано попадение досега.

По време на дуела футболистът на Интер Маями и Антонио Сарабия си размениха реплики, след което Меси се обърна с тил, а парагваецът употребява момента и го наплю.

Източник: lupa.bg