...

Новак Джокович казва на феновете си в Монте Карло да „млъкнат по дяволите“ в бурния тенис срив

Световният номер едно Новак Джокович не беше благополучен човек в събота вечер (AEST) в Монте Карло.

Борбите на сръбската суперзвезда през 2024 година продължиха, откакто той беше отхвърлен от Мастърса в Монте Карло от Каспер Рууд на полуфиналите.

10-ият норвежец победи международния номер едно с 6-4, 1-6, 6-4 за първа победа от шест опита против рекордния 24-кратен притежател на купа от Големия шлем.

Джокович се затрудняваше в ранните стадии на мача, като загуби два от началните си три гейма при сервис, до момента в който Рууд завоюва първия сет.

36-годишният състезател отскочи изрично, с цел да изтрие съперника си от корта и да изравни мача с по един сет.

Нещата обаче взеха противен поврат в решаващия сет, когато разочарованието на Джокович от почитател на трибуните прекипя.

След като пропусна регулиращ форхенд, до момента в който губеше с 3-4, той насочи вниманието си към човек, седнал зад главната линия, и отприщи ругатнен спрей.

„ Би ли млъкнал “, извика Джокович, преди да промърмор...