Световните шампиони от Полша си гарантираха медал от турнира за

...

Полша си гарантира медал на Световната купа

Световните първенци от Полша си подсигуряваха орден от шампионата за Световната купа по волейбол, откакто се постановиха над Канада с 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) в среща от предпоследния 10-и кръг в Хирошима (Япония).

" Дружина полска” е на второто място във краткотрайното класиране с актив от 25 точки (8 победи, 2 загуби), а ”кленовите листа " са 9-и с 11 точки (4 победи, 6 загуби).

Мачей Музай заби 14 точки (2 аса, 2 блока, 52% успеваемост в атака), Карол Клос добави 11 точки (5 блока, 60% успеваемост в атака). Александер Сливка записа 10 точки (1 блок, 50% успеваемост в атака).

Звездата Вилфредо Леон игра в първите два гейма и записа 7 точки (1 блок, 42% успеваемост в атака), а капитанът Михал Кубяк влезе за малко като запаса във втората част.

За Канада Шарън Върнън-Евънс бе над всички с 19 точки, а Райли Барнс добави 11 точки (2 аса, 1 блок).

Утре (15 октомври) " червено-белите " излизат против Иран, а американците - против Япония.