Световната номер 1 Ига Швьонтек се прости с участието си

...

Рускиня шокира Швьонтек в Маями, Гоф също отпадна

Световната номер 1 Ига Швьонтек се елементарни с присъединяване си на тенис шампионата в Маями, откакто позволи изненадваща загуба от Екатерина Александрова с 4-6, 2-6. Срещата продължи час и 25 минути.

Шампионката от 2022 започва доста неприятно дуела и бе пробита още в първия си сервис гейм. Александрова удържа на напрежението до края на сета, като избави и точка за пробив, преди да завоюва с 6-4. Във втората част тя бе още по-убедителна против полякинята, реализирайки два пробива за крайния триумф. За рускинята следва четвъртфинален конфликт с представителката на домакините и номер 5 в схемата Джесика Пегула, която отстрани сънародничката си Ема Наваро.

Американките обаче изгубиха още една от топ тенисистките си в лицето на шампионката от Ю Ес Оупън Коко Гоф. 20-годишната Гоф отстъпи на 23-та сложена Каролин Гарсия, която спря по-рано Виктория Томова, с 3-6, 6-1, 2-6. За французойката следва нов мач с представителка на домакините – Даниел Колинс, която даде пет гейма на Сорана Кърстя от Румъния.

В другите два четвъртфинала любопитното е, че има две казахстанки. В единия финалистката от предходната година Елена Рибакина се изправя против осмата сложена Мария Сакари, а в другия Юлия Путинцева играе с трикратната шампионка Виктория Азаренка.

При мъжете, Карлос Алкарас не сбърка против френския деец и продължи към осминафиналите след 6-2, 6-4. Водачът в схемата и първенец от Индиан Уелс по-рано този месец ще играе с Лоренцо Музети в идната фаза, а при триумф може да се изправи против първата ни ракета Григор Димитров, в случай че българинът се оправи с Хуберт Хуркач.

В другите два ясни осминафинала в горната половина четвъртият в схемата Александър Зверев се изправя против Карен Хачанов, а Алекс де Минор (9) има за противник Фабиан Марожан. В долната част са седмият Каспер Рууд, вторият подложен Яник Синер, както и настоящият първенец Даниил Медведев. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg