Стратегията на Теленор Груп е базирана на ръст, ефективност и

...
Стратегията на Теленор Груп е базирана на ръст, ефективност и
Коментари Харесай

Случи Се! Теленор Продаде Бизнеса Си В Източна Европа! Ето Какво Значи Това За Абонатите!

„ Стратегията на " Теленор Груп " е основана на растеж, успеваемост и опростяване на процесите и услугите. С продажбата на нашите активи в ЦИЕ, ние вършим значима стъпка към опростяването и фокусирането на портфолиото на Теленор в районите, в които виждаме максимален капацитет за основаване на стойност. След тази трансакция обсегът на активността на Теленор ще включва интегрирани мобилни и закрепени оператори в Скандинавия и мощни позиции на мобилните пазари в Азия “, разяснява основният изпълнителен шеф на Теленор Груп – Сигве Бреке.

На идното Годишно общо заседание на " Теленор " на 2 май 2018 година, бордът на компанията ще изиска позволение да изплати специфичен дял от 4,40 норвежки крони за акция, изискуем при сполучливо привършване на договорката. Заедно с към този момент оферти дял от 8,10 норвежки крони на акция за 2017 година, общата стойност на оферти дял през 2018 година ще доближи 19 милиарда норвежки крони.

Както към този момент бе обявено, компанията също възнамерява да изиска от годишното общо заседание нов мандат за назад изкупуване на акции, с цел да се обезпечи еластичност на спомагателното заплащане за акционерите в бъдеще.

PPF Group е най-голямата частна капиталова група в ЦИЕ, която ръководи активи на стойност почти 35 милиарда евро. Групата влага в разнообразни браншове, в това число банки, потребителски финанси, недвижими парцели, миннодобивна активност и телекомуникации.

През 2013 година PPF Group закупи подразделението на O2 в Чешката република от Telefonica, а през 2018 година – Nova Broadcasting Group в България. С придобиване на активите на Теленор в ЦИЕ, PPF Group уголемява портфолиото си от телекомуникационни активи с още четири страни и извършва дълготрайната си цел да се трансформира в междинен по мярка европейски оператор, разяснява акционерът, отговарящ за телекомуникационните активи на PPF Group – Ладислав Бартоничек.

„ Бих желал да подчертая, че тази договорка няма да се отрази на нашите клиенти и локални сътрудници и компанията ще продължи да работи с тях и за тях, както и до момента “, разяснява основният изпълнителен шеф на " Теленор България " Оле Бьорн Шулстъд.

Договорената цена дава отговор на съответствие сред цената на предприятията и EBITDA от 6,4 пъти, въз основата на резултатите за 2017 година Двете страни се споразумяха за разсрочено заплащане на част от договорната цена, като 400 милиона евро от сумата ще бъдат изплатени на четири вноски за интервал от четири години.

Трансакцията предстои на съответното регулаторно утвърждение и се чака да бъде финализирана през третото тримесечие на 2018 година Считано от първото тримесечие на годината, активите на " Теленор " в ЦИЕ ще бъдат маркирани във финансовите доклади на групата като „ активи в продажба и прекъснати интервенции “.

Сделката се чака да докара до счетоводна облага след налози в размер на към 3 милиарда норвежки крони, която ще бъде вписана след приключването на трансакцията.

Теленор работи в страните от ЦИЕ от 25 години. Компанията навлезе на унгарския пазар през 1994 г, когато закупи локалния оператор Pannon, а по-късно разшири наличието си в района като започва мобилен оператор в Черна гора през 1996 година, а през 2006 година закупи оператора Mobi 063 в Сърбия. " Теленор " закупи Globul в България през 2013 г.
Източник: bradva.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР