Страната ни пада с 12 позиции в традиционната класация на

...
Страната ни пада с 12 позиции в традиционната класация на
Коментари Харесай

Световни класации: Икономическата среда в България се подобрява, но много бавно

Страната ни пада с 12 позиции в обичайна ранглиста на списание „ Форбс “ за най-хубави за бизнес страни. По-лоша оценка по този индикатор получаваме и от Световната банка. По-добри са резултатите ни за пътища, интернет и стандарт на живот.

Икономическата среда в България се усъвършенства, само че с доста мудни темпове. Това е изводът на Българска търговско-промишлена палата, които обобщават мястото на България в международните бизнес ранглисти. Според канадския институт „ Фрейзър " има прогрес в икономическата независимост в България.

Валери Байрактарски от Благоевград се занимава с частен бизнес от близо 30 години и по никакъв начин не е склонен с изводите на канадския институт:
Икономическа независимост няма. Може да има независимост икономическа, само че в огромните градове. В дребните градове няма разцвет и независимост няма. Бизнес няма, не.То не може да покриеш разноските, не бизнес да правиш.
Мнението му удостоверява списание „ Форбс “, които ни слагат на 46 място измежду 153 страни по бизнес климат и на 64 място по корупция.

 © Българска национална телевизия
Световната банка също ни дава по-лоша оценка.
Цветан Симеонов - ръководител на Българска търговско-промишлена палата: Да вземем единствено един детайл - издаването на позволения в региона на електросвързването в електропреносната система. Ние сме на 140-то място, което е смешно за една страна членка на Европейския съюз.
В същото време оценката ни за логистични услиги, които улесняват бизнеса, е с 20 позиции по-висока.
Цветан Симеонов - ръководител на Българска търговско-промишлена палата: Подобряване на пътната инфраструктура, да има по-добра интернет връзка в страната. Всичко това способства за една по-добра логистична среда.  © Българска национална телевизия
Според Организация на обединените нации имаме добра подготовка за електронно държавно управление и стандартът на живот у нас се усъвършенства.
Цветан Симеонов - ръководител на Българска търговско-промишлена палата: В първата част за готовността за електронно държавно управление сме мощно надценени. Съпротивата на администрацията е сериозна, само че без прогрес в региона на електронното държавно управление няма да има съществени вложения.

А съгласно „ Economist “ и организацията International Transparancy демокрацията у нас се е влошила и има повече корупция и по-малка е бюджетна бистрота.
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР