Столичният Левски постигна много солиден успех при визитата си на

...

Левски разби Пирин в Благоевград

Столичният Левски реализира доста стабилен триумф при визитата си на Пирин в Благоевград и завоюва трите точки с 3:0 на " Христо Ботев ".
Откриващият гол в срещата пристигна в четвъртата минута, когато Уелтън прати " снаряд " посока пиринската врата и откри резултата. В края на първата част пък Илиян Стефанов повиши след груба неточност в защитата на " орлетата ", а удар на Уелтън в 73-ата рикошира в Стефанов, след което топката порази за трети път вратата, защитавана от Янко Георгиев.

Това е и първо проваляне за Пирин, откогато отпред на тима е Радослав Митревскии дългата серия без загуба за " орлетата " видя своя край в неделния следобяд. Левски към този момент има 39 точки и заема петото място в efbet Лига. " Орлетата " пък са с 27 точки и са на 11-ото място кръг преди края на изиграването на мачовете от постоянния сезон в родния футболен хайлайф.

В идващия кръг Левски ще одобри Черно море в София, до момента в който Пирин ще пътува до столицата за аудиенция на последния Царско село.
Източник: dnesplus.bg