Стара Загора. Заместник-кметът Красимира Чахова награди днес победителите в зоналния

...

Стара Загора: Деца от домовете премериха сили в зонален турнир за Югоизточна България

Стара Загора. Заместник-кметът Красимира Чахова награди през днешния ден спечелилите в зоналния шампионат за Югоизточна България за деца, лишени от наставнически грижи. Това оповестиха от пресцентъра на Община Стара Загора . Участваха 55 девойки и момчета от 4 дома за деца, на възраст от 12 до 18 години.
Състезанията по мини футбол, баскетбол 3/3 и лека атлетика се организираха на спортните площадки в парк „ Артилерийски “. Във всяка дисциплинираност бяха излъчени първенци, а в комплексното класиране на най-високата стълбичка се изкачи тимът на Възпитателно учебно заведение пансион „ Ангел Узунов “ от гр. Ракитово. Отборът на Центъра за настаняване от фамилен вид – Стара загора се класира на второ място.
Организатори на шампионата са Община Стара Загора и Българската спортна федерация за деца и младежи в риск. Турнирът е включен в годишния календар на федерацията. Държавният шампионат ще се организира през м.ноември в София.
Източник: focus-news.net