Сребърните медалисти от Сочи 2014 Швеция отпаднаха от хокейния турнир

...

Германия изхвърли Швеция от хокейния турнир в Пьонгчанг

Сребърните медалисти от Сочи 2014 Швеция отпаднаха от хокейния шампионат на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг след загуба от Германия с 3:4 на четвъртфиналите.

Германците демонстрираха страховит екипен дух и се възползваха от своите благоприятни условия, с цел да реализиран най-голямата изненада в конкуренцията досега. Те водеха с два гола на старта на последната третина, преди шведите да върнат един гол.

Германия обаче още веднъж дръпна с два гола преднина и 10 минути преди края изглеждаше покрай триумфа. Трите корони откриха метод да се върнат в срещата и изравниха, с цел да пратят мача в продължение. Малко след неговото начало германците се възползваха от неточност в отбраната на противника си и означиха попадението, което ги прати на полуфиналите. За място на финала те ще спорят с олимпийския първенец Канада. В другия полуфинал един против различен се изправят Олимпийския тим на Русия и Чехия. /БГНЕС