Сръбският Цървена звезда постигна победа над турския Фенербахче с 85:76

...

Цървена звезда изненада Фенербахче, Партизан се справи с АСВЕЛ

Сръбският Цървена звезда реализира победа над турския Фенербахче с 85:76 (18:25, 16:9, 23:22, 28:19) като посетител в Истанбул в среща от 18-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Успехът на гранда от Белград бе трети в последните пет мача на състава в най-престижния европейски клубен шампионат по баскетбол, едвам втори като посетител през сезона и първи над Фенербахче.

Цървена звезда обаче остава в долната половина на краткотрайното класиране, на 15-о място с актив 7-11. За Фенербахче провалянето бе осмо досега, първо като хазаин от осем срещи и първо под управлението на назначения неотдавна старши треньор Шарунас Ясикевичус. Тимът от Истанбул има и 10 победи, заемайки девета позиция в подреждането.

Домакините започнаха мощно и поведоха с 26:18 след 10 минути игра, само че последва слаба втора част за тях, в която те осъществиха единствено 9 точки и на почивката задатъкът им бе стопен до 1 точка - 35:34. Цървена звезда стигна до тъждество 57:57 преди четвъртата част и в последните минути измъкна успеха като посетител.

Джоел Бобомбой бе най-резултатен за триумфа на гостите с 24 точки и 6 битки, а за Фенербахче Найдъл Хейс-Дейвис се регистрира с 21 точки и 9 битки.

Другият сръбски тим в Евролигата Партизан надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32) като хазаин в Белград. За Партизан успеха пристигна след две следващи загуби. Съставът, воден от старши треньора Желко Обрадович държи осмо място в класирането с актив 10-8, до момента в който АСВЕЛ е финален, 18-и със единствено две победи от началото на сезона и към този момент 16 провали.

Кевин Пънтър се отличи с 22 точки, 2 битки и 3 асистенции за Партизан, до момента в който за гостите от Франция Майк Скот оформи " дабъл-дабъл " от 24 точки, 10 битки и 3 асистенции.

Отборът на Жалгирис записа първи триумф под управлението на новия си треньор Андреа Тринкиери, откакто се наложи над немския АЛБА Берлин със 77:71 (22:25, 26:16, 13:11, 16:19) като хазаин в Литва. Така Жалгирис прекъсна отрицателната си серия и реализира шеста победа, само че има и 12 загуби и заема 16-о място във краткотрайното класиране. АЛБА е предпоследен, 17-и с актив 3-15.

Кийнан Еванс осъществя 13 точки, 2 битки и 5 асистенции за домакините, а за състава от Берлин Матео Спаньоло приключи с 15 точки, 5 битки и 4 асистенции.

В другите два мача от вторник вечер в Евролигата израелският Макаби Тел Авив надигра Монако с 93:83 (22:12, 27:23, 15:19, 29:29) като хазаин в сръбската столица Белград, а гръцкият Олимпиакос реализира домашен триумф над италианския Армани Олимпия Милано със 79:74 (18:19, 22:16, 23:15, 16:24).