Спартак Варна спечели с 4:0 домакинството си на Марек в

...

Треньорската рокада в Спартак даде резултат, соколите разбиха Марек с 4:0

Спартак Варна завоюва с 4:0 семейството си на Марек в мач от 7 кръг на Втора лига. Това се случи няколко дни откакто Васил Петров размени Валентин Илиев на поста старши треньор на отбора.

„ Соколите “ се постановиха с 4:0 над Марек за четвъртия си триумф от акцията и изпревариха противника си в класирането. Феновете на отбора означиха уместно утрешния 105-и рожден ден на клуба с ефектна хореография и пироефекти.

Домакините поведоха още с първата си офанзива. Във втората минута Дани Начев откри Виктор Митев и капитанът с удар отвън наказателното поле прати топката неспасяемо в противоположния ъгъл. В 19-а мин Ахмедов излезе на голова позиция, само че ударът му бе блокиран. Минута по-късно Зехиров с глава прати топката край гредата. В 32-а мин гостите стигнаха до чисто състояние, само че вратарят Георгиев майсторски парира удара на Гогов от 10-ина метра. При следващата офанзива на спартаковци в 35-а мин Руменов нанесе рисков удар от воле, а вратарят мазета.

Соколите започнаха вихрено и втората част с удари на Начев и Боев, а шут на Руменов от близко бе блокиран. В 57-а мин Боев проби отляво, шутира в гредата и Ахмедов вкара в мрежата отбитата топка. На два пъти Митев заплаши противника. В заключителните минути Ахмедов два пъти бе извеждан зад отбраната, първия път несполучливо потърси Руменов, а в 78-а мин изведе Ромееш за 3:0. В продължението след следващата офанзива и безредие крайния резултат оформи Хидает Хюсеин.
Източник: novsport.com