Спартак спечели с 2:1 дербито на 30-ия кръг в Югоизточната

...

Спартак с много важна крачка към Втора лига

Спартак завоюва с 2:1 дербито на 30-ия кръг в Югоизточната Трета лига, откакто се оправи с втория в класирането Саяна с 2:0 и по този метод отборът към този момент води с цели 5 точки. Георги Лазаров вкара и двете попадения за " гладиаторите ".
Прочетете още
Още в 3-та минута Спартак откри, Пламен Цончев центрира от корнер, а Георги Лазаров засече с глава за 1:0.

В 73-та минута Лазаров вкара и втори гол, откакто получи центриране в пеналта и още веднъж с глава засече за 2:0.

В 84-та минута Красимир Илиев върна едно попадение за Саяна, само че до края на мача Спартак не позволи равнене и завоюва с 2:1.

С успеха Спартак събра 77 точки и дръпна с 5 пред втория Саяна - 72 и 6 пред третия Несебър.

В събота Спартак ще има още един доста значим мач - посещение на Несебър.

Спартак: Кристиян Милушев, Сами Мехмедов, Владимир Айтов, Димитър Пройчев, Димитър Балинов, Теодор Митрев, Цветелин Петров, Пламен Цончев, Георги Лазаров, Мирослав Радев, Тодор Тодоров

Саяна:  Богомил Цинцарски, Илиян Марчев, Надим Ангелов, Бейсим Бейсим, Теодор Димитров, Митко Плахов, Красимир Илиев, Стоян Иванов, Христо Бойков, Христо Стоянов, Ангел Костов
Източник: trafficnews.bg