Спартак Плевен и Левски ще играят решителен трети мач в

...

Спартак Плевен удари Левски, трети мач решава бронза

Спартак Плевен и Левски ще играят съдбоносен трети мач в серията за бронзовите медали в Националната баскетболна лига.

Във втория дуел сред двата тима в Плевен домакините от Спартак се постановиха с 83:73 (29:21, 18:16, 19:19, 17:17), с което резултат от мачовете бе подравнен на 1:1. Така носителят на бронзовите оценки ще стане явен в сряда, когато в София ще се организира третата среща.

Плевенчани изковаха успеха си през първото полувреме, което завоюваха с 47:37. През вторите 20 минути играта се водеше напълно панер за панер, което не разреши на столичния отбор да съкрати пасива си на по-малко от 8 точки.

Най-резултатен за спечелилите от Спартак бе Николай Стоянов. Варненецът приключи с 26 точки и 9 битки. Коча Йовович добави 15 точки, капитанът Димитър Маринчешки осъществя 13, а с Ивко Ивков вкара 12.

За Левски Джош Паркър завърши с 19 точки, а Зейн Ноулс се отличи с 15.