София. Юношите на България до 17 години се класираха за

...

Юношеските национали на България се класираха за Европейското първенство в Израел

София. Юношите на България до 17 години се класираха за Европейското състезание по футбол в Израел през лятото. “Лъвчетата ” стигнаха до финалите по доста трагичен метод, като визата за шампионата ни донесе един жълт картон по-малко. Куриозният случай стана откакто Русия бе извадена от надпреварата поради войната в Украйна и присъединяване ѝ в Група “5 ” бе анулирано. При това състояние регламентът на шампионата бе изменен и за финалите се класират спечелилите в групата, както и седемте най-хубави втори отбори. За вторите отбори обаче се взимат поради единствено мачовете против първия и третия състав във всяка група.

Така нашите момчета финишираха с три точки групата си след победа над Финландия и загуба от Португалия. Днешното тъждество против Ейре на процедура нямаше значение за класирането. Любопитният миг пристигна преди минути, когато Люксембург победи с 2:0 Англия в групата, в която е Русия и се изравни по всички футболни индикатори с нашите - три точки и голова разлика 2:2 от мачовете против първия и третия. При това състояние критериите, които се взимат поради са картоните във въпросните мачове. Ние имаме шест картона от мачовете против Финландия и Португалия, до момента в който Люксембург е със седем, като последният пристигна в 87-ата минута на Тим Флик против англичаните.
Източник: focus-news.net