Снощи Торино прие Лацио у дома. Срещата премина през доминация

...

Лацио отново направи пълен обрат и продължава да мечтае за титлата

Снощи Торино одобри Лацио вкъщи. Срещата мина през доминация на гостите, на които им се наложи във втори следващ дуел да обръщат резултата от 1:0 до 1:2. Старши-треньорът на " римските орли " Симоне Индзаги изгледа срещата от VIP Ложите на стадиона, заради наказване. " Бианкочелестите " още веднъж потвърдиха, че няма да се предадат елементарно и ще се борят до дъно за Скудетото с Ювентус. Разликата сред двата отбора сега е единствено 4 точки, а до края на шампионата остават 9 мача. Торино пък се намира в долната част на таблицата и нищо чудно в края на акцията основната цел пред отбора да бъде оцеляването в елита.

Още в самото начало на дуела домакините получиха опцията да поведат в резултата, след игра на Чиро Имобиле с ръка в своето наказателно поле. В 4-тата минута зад топката застана голмайсторът на " биковете " Андреа Белоти и я прати във вратата на Томас Стракоша по праволинеен метод. Веднага след попадението на домакините Лацио се разсъни и направи няколко доста рискови офанзиви до края на първото полувреме, само че до чисто голово състояние по този начин и не се стигна. В началото на втората част нормалният обвинен Чиро Имобиле вкара своя дежурен гол и върна отбора си в мача. Пълнят поврат реализира Марко Пароло в 72-та след асистенция на Чиро, а реакцията по трибуните на Индзаги бе красноречива, че тимът му си свърши добре работата на терена. Лошата вест пред клуба е, че Имобиле и Кайсейдо, които са двамата съществени мотори в офанзива за столичани ще отсъстват за мача с Милан, заради насъбрани жълти картони.
Източник: fakti.bg