След титлата при 16-годишните, силистренският Доростол ще се бори отново

...

Доростол и Вълци Разград ще спорят за титлата при 13-годишните баскетболисти

След купата при 16-годишните, силистренският Доростол ще се бори още веднъж за златни медали при подрастващите. Момчетата до 13 години на клуба още веднъж стигнаха до финала на шампионата в тази възрастова група, откакто предишния сезон отстъпиха в разногласието за купата на Миньор Перник. Тази година те ще спорят с Вълци Разград.

В първия полуфинален дуел Доростол надигра тима на Академик Бултекс 99 след 59:48. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като си размениха по една четвърт, а на почивката съставът от Пловдив разполагаше с нежната преднина при 30:28. Домакините обаче се върнаха с нови сили през третия интервал, като стигнаха и до преднина от 9 точки в края му - 45:36. Баскетболистите от Академик Бултекс 99 не откриха опция да стопят изоставането си през последните 10 минути, а Доростол затвори дуела с триумф.

Вълци Разград завоюва мача си против Балкан с 69:60, като дуелът бе извънредно трагичен и цялостен с доста обрати. Баскетболистите на Пенко Велчев започнаха по-силно срещата и си осигуриха лека преднина след първите 10 минути - 16:13. Тимът от Ботевград обаче набра инерция и добра втора четвърт им обезпечи задатък при 34:31 на почивката. Вълци не се отхвърлиха и след подновяването на играта стопиха изоставането си и оставиха развоя на срещата да се реши през заключителния интервал, който стартира при цялостно тъждество - 38:38. Интригата от мача се разплете едвам в последните минути, когато повече предпочитание сподели отборът от Разград и завоюва частта с 21:12, а с това и дуела.

Така разградчани ще играят първи край в историята си.

Черно море Тича и БУБА Баскетбол ще играят за петото място. Черно море реализира трагична победа против Шампион 2006 с 48:43. Двата състава си размениха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката столичният отбор разполагаше с точка преднина - 20:19. След подновяването на играта баскетболистите на Юлиян Аладжов съумяха да усилят задатъка си при 31:29, само че " моряците " изиграха по-добра заключителна четвърт - 19:12 и в последните секунди от срещата стигнаха до триумфа.

БУБА Баскетбол завоюва мача си против Берое с 67:44, само че обратно на огромната разлика, и тази среща предложи доста конспирация. Първият интервал бе равносилен сред двата отбора, като столичния отбор разполагаше с лека преднина - 22:18. Отборът от Стара Загора обаче не съумя да означи нито една точка до почивката, откъдето пристигна и разликата - 18:39. През второто полувреме съставите още веднъж демонстрираха равностойна игра, само че Берое не откри сили да стопи изоставането си до края на дуела.

Така за седмото място ще спорят съставите на Берое и Шампион 2006.