След страхотния си мач срещу Бруклин Нетс (131:118), в който

...

Сакраменто и Везенков крушираха срещу ЛА Клипърс

След страхотния си мач против Бруклин Нетс (131:118), в който усъвършенства върха си за тройки (25), Сакраменто на Александър Везенков крушира против ЛА Клипърс след 119:99 (32:24, 38:24, 29:22, 20:29). В този мач процентът им при стрелбата за три точки бе малко над 20 (8/34). За сметка на това противникът им бе във вихъра си и правеше каквото си желае на паркета, като справедливо записа пети следващ триумф в актива си.

Българското крило на Сакраменто Александър Везенков се показа обичайно в този мач, изключително в заключителните минути на срещата. Той прекара на терена тъкмо 20 минути, в които означи 9 точки, като направи и 3 битки и 3 асистенции.

Най-резултатен за домакините бе Кауай Ленърд с 31 точки, като той направи и 4 битки и 3 асистенции. Джейм Хардън пък приключи с 15 точки, 6 битки и 7 асистенции, а още 15 точки добави Норман Пауъл.

Звездите на гостите бяха под нормалното си равнище, като Ди`Арън Фокс приключи с 14 точки, 3 битки и 3 асистенции. Домантас Сабонис бе с дабъл-дабъл от 15 точки, 10 битки и 3 асистенции, а най-резултатен за " кралете " бе Кайлър Мъри със 17 точки, 7 битки и 1 асистенция.

Източник: novsport.com