След като отнесе Байерн (Мюнхен) с 3:0 като гост в

...

Борусия повтори играта от Алианц Арена и вече е втори

След като отнесе Байерн (Мюнхен) с 3:0 като посетител в предходния кръг, в този момент отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) прегази и Майнц 05 на собствен терен, записвайки триумф с 4:0 в последната среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Цели три гола вкара халфът Йонас Хофман, който беше асистирал за две от попаденията на “Алианц Арена”. Торган Азар осъществя другото попадение през днешния ден, а също така се отличи и с две голови подавания.

С изразителната победа Борусия излезе на второ място, като е на 3 точки от водача Борусия (Дортмунд).

Хофман осъществя първия си гол в 21-вата минута, а в 53-ата удвои. Азар направи 3:0 след 58 минути игра, а единствено пет по-късно Хофман повиши на 4:0. Това беше задоволително за домакините и те понижиха темпото.

Jonas Hofmann's Bundesliga career: 106 games, 7 goals

Jonas Hofmann today: 63 minutes, 3 goals

#BMGM05 pic.twitter.com/jbV09cqBcx
— DW Sports (@dw_sports) October 21, 2018
След седмица Гладбах гостува на Фрайбург и при триумф ще има късмет да застигне Дортмунд, който по същото време ще има тежък конфликт с Херта (Берлин).

От своя страна Майнц записва пети следващ дуел без победа и е на 12-а позиция. Идната събота отборът приема първенеца Байерн. СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 8 кръг, неделя 21 октомври  Борусия Мьонхенгладбах 4:0краен резулат  Майнц 05