След изключително представяне на българския национал Александър Везенков гръцкият Олимпиакос

...

Кой ще спре Сашо Везенков? Българинът с нов рекорд и феноменално представяне срещу Байерн

След извънредно показване на българския национал Александър Везенков гръцкият Олимпиакос победи Байерн (Мюнхен) с 82:71 (27:11, 13:23, 27:20, 15:17) като посетител в Германия в среща от осмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе шести за гранда от Пирея, който заема второ място във краткотрайното класиране, а Байерн позволи шеста загуба.

Александър Везенков бе в основата на успеха на гостите. За 30 минути игра той осъществя " дабъл-дабъл " от 20 точки, 13 битки, 4 асистенции, 1 чадър и 1 открадната топка, като не направи нито една неточност. Българинът реализира коефициент на резултатност - 43, връх в кариерата му досега.
 Барчовски: Имахме съществени диалози с Везенков

" Февруари ще решаваме нещата против Румъния и Португалия "

Олимпиакос стартира мощно мача и поведе със солидна разлика, само че след по-добра втора част за домакините, те понижиха до 34:40 на почивката. В третата част гръцкият отбор още веднъж усили задатъка си до 67:54 преди последните 10 минути. В тях гостите имаха сложни моменти, само че съумяха да удържат успеха.

Мустафа Фал способства с 16 точки, 5 битки и 3 асистенции за триумфа на Олимпиакос.

За Байерн (Мюнхен) Огнен Ярамаз приключи с 12 точки.

В събота Везенков и съотборниците му ще одобряват Колосос Родос в гръцкото състезание, а на 22 ноември им следва посещение на Макаби Тел Авив в Израел в идващия кръг от Евролигата.