След два мача без успех ЦСКА се върна на победния

...

ЦСКА пропусна дузпа, но проби защитата на "Етър"

След два мача без триумф ЦСКА се върна на победния път, надделявайки над " Етър ". Червените завоюваха с 1:0 след непредвидени компликации на своя стадион " Българска войска ".

Футболистите на Бруно Акрапович пропуснаха дузпа преди почивката, избавена от вратаря на " Етър " Христо Иванов. Той се регистрира и с още няколко значими намеси. Единственият гол в мача вкара резервата Енрике Рафаел в 61-ата минута.

С трите точки ЦСКА се върна на второто място, като има 43. Червените са на осем зад водача " Лудогорец ". " Етър " е финален с 16 точки.

Преди почивката алените изцяло домиинираха, а " Етър " действаше в защита. Гостите от Велико Търново не стигнаха до нито един шут за 45 минути.

В 24-ата минута Здравко Илиев извърши нарушаване в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа. Йомов, който се беше разписал от бялата точка против " Чермо море ", стреля в десния ъгъл на вратаря, само че Христо Иванов избави.

ЦСКА пропусна дузпа, само че проби отбраната на
© LAP.BG

Малко по-късно стражът на гостите се регистрира с нова значима интервенция, когато Йомов проби отляво.

В 60-ата минута Бруно Акрапович прибегна към промени и те дадоха незабавен резултат. Влезлият от пейката Енрике засече чудесно подаване на Жорди Кайседо, с цел да открие - 1:0.

След попадението " Етър " опита да реагира, само че с изключение на статични положения мъчно стигаше до рискове. ЦСКА също нямаше доста обстановки пред вратата на гостите.
Източник: dnevnik.bg