След 11 години Милан отново е на четвъртфинал в Шампионската

...

Милан успя срещу 10 от Тотнъм

След 11 години Милан още веднъж е на четвъртфинал в Шампионската лига след тъждество 0:0 против Тотнъм в Северен Лондон.

Така росонерите не престават, откакто отстраниха шпорите с общ резултат от 1:0.
Тотнъм остана с човек по-малко на терена в 77-ата минута, когато Кристиан Ромеро бе изпъден след втори жълт и респективно червен картон.

Единственото попадение в двата дуела падна в първия подобен и бе дело на Браим Диас.

Най-добрите положения в срещата се случиха в добавеното време, когато първо Хари Кейн съумя да насочи с глава една топка в долния ляв ъгъл, само че Майк Менян съумя да предотврати гола с блестяща интервенция.

В ответната офанзива пък Дивок Ориги се озова на прелестна позиция и копна елегантно кълбото около вратаря на домакините, само че гредата избави Тотнъм от попадение в тяхната врата, което се оказа и последното значително деяние в дуела, а Милан си подсигурява прекосяване на 1/4-финалите в Шампионската лига.
Източник: lupa.bg