Швейцария победи с 2:0 Ейре и значително увеличи шансовете си

...

Швейцария направи голяма крачка към еврофиналите

Швейцария победи с 2:0 Ейре и доста усили възможностите си за класиране на Евро 2020. Харис Сеферович откри резултата преди почивката, а в края на дуела Шейн Дъфи си вкара автогол. В последния четвърт час ирландците играха с човек по-малко поради червен картон на Шеймъс Коулман. Нарушението на десния бек докара до дузпа, която обаче Рикардо Родригес пропусна.

Ейре остана на върха в група " D " с 12 точки, колкото има и Дания, а швейцарците са трети с 11. Ирландците обаче имат единствено един мач до края на квалификациите - домакинство на " аления динамит ", до момента в който противниците им имат по още два мача.

През септември двата отбора се срещнаха в Дъблин и приключиха наедно - 1:1. След това швейцарците разгромиха Гибралтар с 4:0, само че изгубиха гостуването си на Дания, което означаваше, че в този мач би трябвало наложително да завоюват. Ирландците също не убедиха в последния си мач - 0:0 против Грузия в Тбилиси.
Източник: fakti.bg