Шведската футболна звезда Златан Ибрахимович постави рекорд, ставайки най-възрастният футболист

...

Златан Ибрахимович стана най-възрастният футболист вкарвал гол в Серия А

Шведската футболна звезда Златан Ибрахимович сложи връх, ставайки най-възрастният футболист вкарвал гол в Серия А. Ибра осъществя дузпа за Милан на 41 години и 166 дни, с което усъвършенства върха.
Прочетете още
Рекордът държеше Алесандро Костакурта, който вкара още веднъж за Милан и още веднъж в мач против Удинезе на 41 години и 25 дни. Приликите не свършват до тук, тъй като във въпросния мач Милан губи от Удинезе с 2:3 през 2007г.

Това обаче не беше задоволително за Милан, тъй като отборът загуби от Удинезе като посетител с 1:3.

Роберто Перейра откри в 9-та минута, а в края на първата част Милан получи дузпа и Златан Ибрахимович я извърши, само че пропусна. След обзор с ВАР обаче дузпата беше пребита и шведът съумя да направи върха.

Удинезе обаче поведе още веднъж в шестата минута от добавеното време на първата част след гол на Бето.

В 70-та минута Кингсли Ехизибуе вкара трети гол за Удинезе за крайното 3:1.

Милан е четвърти с 48 точки, а Удинезе е осми с 38 точки.
Източник: trafficnews.bg