Шести кръга на Висшата лига ни предложи отново много емоции.

...

Интригуващ уикенд в Премиър лийг на Англия

Шести кръга на Висшата лига ни предложи още веднъж доста страсти. Резултатите направиха тъй че борбата на върха да се заплете още повече. Макар да сме още в начален стадий на шампионата.

Програмата на шампионата ни предложи 5 мача в съботния ден и 5 в неделния. Първата порция от британски футбол получихме с трите мача от 17:00, където Манчестър Сити победи Нотингам с 2:0. На “Етихад Стедиъм ” момчетата на Гуардиола свършиха своята работа за четвърт час. Точни за домакините бяха Фоудън в 7-та минута, който след асистенция на Уолкър означи. Норвежкият таран Хааланд също не пропусна да запише още едно попадение в сметката на “Гражданите ”. Червен картон на Родри докара до ликвидиране на темпото, а резултатът се резервира до самия край. Това е шеста поредна победа за тях от началото на акцията, която им отрежда закономерно първото място.

Снимка: БГНЕС

На китното стадионче в Лутън пък новакът в Премиър лийг записа своята първа точка. Гост на едноименния тим беше Уулвърхямптън. Двубоят не стартира по проект за “Вълците ”, които останаха с човек по-малко още през първата част. Все отново точно те поведоха в резултата с гол на Нето. Облаците над момчетата на Гари О‘Нийл се сгъстиха, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка бе Морис – 1:1. Така двата тима поделиха точките.

В Лондон Кристъл Палас и Фулъм не излъчиха победител. Двубоят приключи 0:0. Владението на топката беше по равно. Черно-белите имаха повече положения пред домакинската врата, само че резонно резултатът остана еднакъв.

Евертън се пробуди и сподели на футболната общност, че не би трябвало да бъде отписван. “Карамелите ” се постановиха с 1:3 над коравия тим на Брентфорд. Точни за гостите бяха Докуре (6‘), Тарковски (67‘) и Калвърт-Люин (71‘). За Пчеличките попадението осъществя Йенсен (28‘).

В късния дуел Манчестър Юнайтед завоюва, като посетител на Бърнли с 0:1. Попадението бе дело на Бруно Фернандеш, като асистенцията отиде на сметката на Еванс.

Типично в английски жанр зрелището беше заделено за неделя. В дуелите от 16:00 най-силно усещане правеше Лондонското дерби сред Арсенал и Тотнъм. В последните години двата отбора вършат извънредно атрактивни и красиви борби на зеления килим. Вчерашната бе една от тях. Първи до гол стигнаха “Артилеристите ”, като Ромеро си означи автогол в 26-тата минута. Сон възвърне равенството след подаване от Мадисън. Така приключи първата част. През второто полувреме още веднъж “Топчиите ” излязоха напред след гол на Сака от дузпа. Радостта им бе къса, тъй като още веднъж Сон възвърне равенството 2:2, а при този резултат приключи и самият дуел.

В различен завладяващ конфликт мощно представящия се Уест Хям трябваше да затвърди положителните усещания, които сътвори. Задачата беше сложна, тъй като “Чуковете ” гостуваха на “Анфийлд ”. Ливърпул нямаше никакво желание да подценява столичани и се хвърли с всички сили в дуела. Още в 16-тата минута Мърсисайдци получиха дузпа, а прецизен от бялата точка бе Салах. В края на полувремето Боуен изравни. През втората част Ливърпул взе своето посредством голове на Нунез (60‘) и Жота (85‘) – 3.1. С тази победа момчетата на Клоп се изкачиха до второто място в подреждането.

Нова порция оскърбление трябваше да одобряват почитателите на Челси. На техния “Стамфорд Бридж ” любимците им позволиха проваляне от отбора на Астън Вила. Точен за гостите бе Оле Уоткинс (73‘). 15 минути по-рано Густо остави домакините с човек по-малко откакто получи пряк червен картон.

Отборът на Брайтън имаше да се реваншира пред своите почитатели поради загубата в Европа от гръцкия АЕК. Именно това сториха синьо-белите след победа над Борнемут. Двубоят приключи при резултат 3:1. Победата не пристигна елементарно, откакто още в 25-та минута Соланке изведе гостите напред. Нелеп автогол на Керкез възвърне равенството преди почивката. През второто полувреме след 2 попадения на японската звезда Митома домакините взеха своето.

В късния дуел Нюкасъл прегази, като посетител тима на Шефийлд Юнайтед с 0:8. Свраките владееха самодейността през целия мач на “Брамал Лейн ”. 8-те попадения бяха осъществени от разнообразни футболисти на “Свраките ”. Лонгстаф, Бърн, Ботман, Уилсън, Гордън, Алмирон, Гимараеш и Исак се разписаха за гостите.