Шели-Ан Фрейзър-Прайс успя да поправи своята тюркоазена перука дори по

...

Шели-Ан Фрейзър-Прайс оправи перуката си по време на бягане, въпреки това се класира за полуфиналите на 200 метра

Шели-Ан Фрейзър-Прайс съумя да поправи своята тюркоазена перука даже по време на бягането на 200 метра от квалификациите за Световното състезание по лека атлетика в Юджийн, Съединени американски щати. Въпреки това, спринтьорката се класира за полуфиналите на конкуренцията.

35-годишната атлетка, която е известна със своята атрактивна визия, завоюва златото на 100 метра на шампионата на планетата в неделя.

Шели-Ан Фрейзър-Прайс пресече линията за 22.26 секунди на второ място, без значение от неудобството, което ѝ сътвори перуката ѝ.

Състезателката от Ямайка носи три разнообразни перуки в Юджийн, в това число една в жълто и зелено, която символизира цветовете на нейната страна.

„ Просто съм разчувствана да показва новата си сбирка от перуки. Донесох много. Бих споделила, че са към 10. Донесох чанта единствено за перуки и артикули за коса “, разкри международната шампионка.

Тя се класира за полуфиналите на 200 метра.

В спринтовите дисциплини всяко разпръскване или неразчетено придвижване би коствало на играч предно класиране.