Шефилд Юнайтед постигна трета поредна победа в Премиър лийг, след

...

Шефилд Юнайтед вече е само на точка от четвъртото място

Шефилд Юнайтед реализира трета поредна победа в Премиър лийг, откакто надви с 1:0 над Брайтън като посетител. Великолепното показване на " остриетата " ги приближи единствено на точка от четвъртото място, заемано сега от Челси. " Сините от Лондон " обаче ще изиграят своя мач от кръга на следващия ден, когато гостуват на Тотнъм в столичното дерби. Единственият гол означи Оливър Макбърни (23'), а две други попадения на гостите бяха анулирани след намесата на ВАР.

Дейл Стивънс се завърна в състава на домакините след изтърпяно наказване. Джон Флек пък пропусна срещата за " остриетата " точно поради глоба. Крис Уайлдър стартира на неговото място. Макбърни размени Лис Мусе.

Още в осмата минута Джон Игън даде задатък на Шефилд, само че след намесата на ВАР попадението бе анулирано поради игра с ръка на бранителя. В 23-тата неприятна игра на домакините в отбрана даде късмет на Макбърни да се пребори с Уебстър за една дълга топка. Шотландецът си поведе добре и напредна зад защитната четворка. Въпреки че ъгълът бе дребен, Макбърни стреля до близката греда, топката чукна стълба и влезе във вратата на Райън.

Домакините владееха топката и разменяха доста безцелни подавания, само че по никакъв метод не затрудниха Хендерсън.

В 49-ата минута Макголдрик пропусна страхотна опция да удвои, откакто излезе очи в очи с Райън, мина около него, само че по-късно не съумя да откри опразнената врата и стреля настрана.

В 54-тата ВАР за повторно анулира гол на Шефилд - този път поради засада на О'Конъл.
СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 18 кръг, събота 21 декември  Брайтън 0:1краен резулат  Шефилд Юнайтед