Шампионите от Лукойл Академик постигнаха категоричен и очакван успех в

...

Лукойл Академик без проблеми срещу Ямбол

Шампионите от Лукойл Академик реализираха безапелационен и предстоящ триумф в дуел от програмата на VIII кръг в Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден „ студентите “ се постановиха при семейството си на Ямбол със 112:81 (30:17; 21:24; 30:19; 31:21).

Джъстин Нокс беше най-резултатен за спечелилите – 20 точки, Дъстин Уеър добави 14 точки, а Асен Великов и Божидар Аврамов вкараха по 12 точки.

Брайкис Пейрин приключи с 21 точки за гостите, а Алън Арнет и Андрей Иванов означиха надлежно по 20 и 13 точки.

Баскетболистите на Лукойл Академик поеха цялостен надзор върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като не оставиха и грам подозрение, че са с класа над противника. След първите 10 минути „ студентите “ водеха с 13 точки – 30:17 и макар отпущането през втория интервал, домакините от Правец не разрешиха изненади и почивката пристигна при 51:41 в тяхна изгода.

През второто полувреме обстановката на терена не се промени изключително, като Лукойл Академик продължаваше да усилва преднината си, която доближи до 31 точки, за крайното 112:81.