Шампионът Зенит записа изключително ценна победа с 1:0 в дербито

...

Зенит измъкна дербито със Спартак с шедьовър на Жирков

Шампионът Зенит записа извънредно скъпа победа с 1:0 в дербито против Спартак (Москва) от 8-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Питерци излъгаха своя противник посред съветската столица с доста красиво попадение на ветерана Юрий Жирков в 41-ата минута.

Всъщност домакините също имаха своите положения в мача, само че не съумяха да се възползват, въпреки да насочиха повече удари от своя конкурент, само че единствено 4 в очертанията на вратата.

В 41-ата минута обаче Зенит поведе с извънредно хубав гол. Жирков получи на ъгъла на наказателното поле и с мощен диагонален изстрел заби кълбото в сглобката на вратата.

ЮРИЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ #СпартакЗенит pic.twitter.com/iufBfPJjAA
— ФК «Зенит» (@zenit_spb) 1 септември 2019 година
След това мачът се поизнерви и съдията се наложи да поуспокои пристрастеностите с жълти картони. Зенит обаче удържа нежната си преднина и си потегли с трите точки

С този триумф Зенит остава на второто място със 17 точки, колкото имат и водача Краснодар, както и третия Ростов. Спартак (Москва) пък се намира на 5-ата позиция с 14 точки в актива си.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 8 кръг, неделя 1 септември  Спартак Москва 0:1краен резулат  Зенит