Шампионът Ювентус победи с 2:0 у дома Болоня в среща

...

Ювентус записа шеста поредна победа

Шампионът " Ювентус " победи с 2:0 вкъщи " Болоня " в среща от шестия кръг в италианската Серие " А ". Домакините реализираха елементарен триумф след ранни попадения на Пауло Дибала и Блез Матюиди и записаха шеста победа в шампионата.

В 12-ата минута аржентинският национал Дибала се разписа при добавка след избавен удар на Матюиди. Световният първенец с френския народен тим Блез Матюиди се разписа с шут под гредата четири минути по-късно след асистенция на Кристиано Роналдо.

" Ювентус " има цялостен актив от 18 извоювани точки, до момента в който " Болоня " е със единствено 4 точки на 18-ата позиция.

В друга среща от кръга " Наполи " реализира домашен триумф с 3:0 над " Парма ". Лоренцо Инсиние се разписа от близко в четвъртата минута, а полският нападател Аркадиуш Милик се разписа на два пъти след почивката, в 47-ата и в 84 минута.
Неаполитанците имат три точки по-малко от " Ювентус " преди дербито сред двата тима в Торино в събота. " Парма " е със 7 точки на 12-то място в Серия А.

" Лацио " завоюва с 2:1 като посетител против състава на " Удинезе ". Четвъртата поредна победи обезпечи трето място за столичани, които имат 12 точки. Защитникът Франческо Ачерби се разписа в 61-ата минута след неумело избавяне на Симоне Скуфет, а единствено шест минути по-късно Хоакин Кореа от дребен ъгъл осъществя второто попадение в интерес на " орлите ".

Десет минути преди края на постоянното време Брам Нютинк вкара почетния гол в интерес на домакините, които имат актив от 8 точки в средата на класирането.

Другият римски тим - " Рома " беше безапелационен против " Фрозиноне " и завоюва с 4:0 вкъщи. " Вълците " вкараха три гола през първата част. Дженгиз Юндер се разписа още във 2-ата минута. Хавиер Пасторе и Стефан ел Шарауи бяха другите изпълнители до почивката. Александър Коларов оформи крайния резултат в 87-ата минута.

По-късно през днешния ден " Милан " гостува на " Емполи ", а СПАЛ приема " Сасуоло ".
Източник: bnr.bg