Шампионът "Вихър" (Николово) измъкна трудна домакинска победа с 2:1 над

...

Шампионът Вихър /Николово/ спечели с 2:1 дербито с Шурданица /снимки/

Шампионът "Вихър " (Николово) измъкна сложна домакинска победа с 2:1 над "Шурданица " (Георги Дамяново) в дербито на XIXкръг от шампионата на монтанската IV дивизия. И трите гола паднаха през първото полувреме. Още в третата минута Мартин Истатков-Джинката изведе домакините напред в резултата с неспасяем шут от надалеч. В 36-та мин. Светлин Томов-Тричи бе спънат в наказателното поле на гостите, само че топката попадна у Николай Иванов и основният арбитър пусна авантаж, само че и Иванов бе фаулиран и основният арбитър Венислав Живковтози път свири дузпа. От бялата точка Данислав Езекиев бе прецизен за 2:0.
Три минути преди почивката Мирослав Йорданов-Джудиста бе оставен непокрит в пеналта и не остави никакъв късмет на вратаря Борислав Борисов-Куман.
Източник: bulnews.bg