Шампионът в НБА Голдън Стейт е само на победа от

...

Голдън Стейт е на победа от финал в НБА след силно второ полувреме срещу Портланд

Шампионът в НБА Голдън Стейт е единствено на победа от спечелването на Западната конференция и край в лигата. " Воините " надделяха със 110:99 Портланд като посетители и поведоха с 3:0 в серията.

Баскетболистите от Оукланд изоставаха с 18 точки малко преди почивката, само че след мощно второ полувреме заличиха пасива си и стигнаха до нов триумф на Трейлблейзърс.

Стеф Къри приключи с 36 точки. Много мощен мач за спечелилите направи и Дреймонд Грийн, който записва " трипъл-дабъл " от 20 точки, 13 битки и 12 асистенции. Клей Томпсън добави 19 точки за триумфа.

За Портланд най-резултатен в дуела бе Си Джей Маккълъм с 23 точки. Лидерът на " пионерите " Деймиън Лилард остана с 19 точки, а с 16 приключи центърът Майърс Ленард.
 Голдън Стейт Уориърс навакса пасив от 17 точки и води с 2-0 победи против Портланд Трейл Блейзърс